1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 2 yıl hapis cezasına çarptırıldıKaynak: Uyuşturucu ithaline 2 yıl hapislik
2 yıl hapis cezasına çarptırıldıKaynak: Uyuşturucu ithaline 2 yıl hapislik

2 yıl hapis cezasına çarptırıldıKaynak: Uyuşturucu ithaline 2 yıl hapislik

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonda havaalanından 100 gram hintkeneviri ithal ettiği belirlenen Ali Ayhan, bugün Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

A+A-

Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesini oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan huzurunda görüşülen karar duruşmasında heyetin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Şerife Kâtip açıkladı. Kâtip, uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına değinip, uyuşturucunun yaygınlığına ve toplumda yarattığı tehlikelere dikkat çekti. Kâtip, uyuşturucu suçları işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini belirtti. Kâtip, sanığın işlediği suçların uzun süreli hapis cezası öngördüğüne de değindi. Kâtip, sanığın işlemiş olduğu uyuşturucu madde tasarruf suçunun ülkemizde son dönemde yaygın suç türlerinden olduğunu bu tür suçlara ceza takdir ederken sanığın cezalandırılmasının yanı sıra bu suçu işlemeye teamül edecek kişilerinde takdir edilen cezayı düşündüğünde caydırılması gerektiğinin altını çizdi. Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip sanığın lehine ve aleyhine olan tüm olguları değerlendirdikten sonra suçlu bulup mahkûm ettikleri uyuşturucu madde ithali suçundan 2 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.