1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 19 öğrenci alkol tesiri altında birbirlerine girdiler
19 öğrenci alkol tesiri altında birbirlerine girdiler

19 öğrenci alkol tesiri altında birbirlerine girdiler

Türkiye ve Irak’tan gelen 19 öğrenci alkol aldıktan sonra birbirlerine girdiler ve mahkemelik oldular

A+A-

Eğitim amacıyla KKTC’ye Türkiye ve Irak’tan gelen 19 öğrenci alkol tesiri altında birbirlerine girdiler ve kavga ettiler.

Lefkoşa Dereboyu’nda başlayan kavga polise intikal edince 12 öğrenci tutuklandı ve hakim karşısına çıkarıldı.

Zanlılar Mazin Sardartawfeep Mamudi, Ali imad Bakır, Hasan İsmael Mussa, Reben Abdullah Ramadhan, Özlem Akyüz, İrem Altın ve Büşra Erçevik, Mehmet Engül, Mustafa Hakkı Avcı, Mehmet Burak Altun, Mert Kaan Avcı, Ramazan Öktem ve Abdurrahman Menek tutuklanarak dün mahkemedeydiler.

Mahkemede yeminli ifade veren polis  Gültekin Sancar, zanlıların, kanunsuz topluluk oluşturma, kavga ve rahatsızlık suçlarıyla karşı karşıya olduklarını  belirtti. Polis,  08 Ekim 2019 tarihinde saat 04.40 raddelerinde Lefkoşa’da, Mehmet Akif Caddesi üzerinde, Mazin Sardartawfeep Mamudi (E-22,0ğrenci,Irak), Ali imad Bakır(E-20,Öğrenci, Irak), Hasan Ismael Mussa(E-24,0Ögrenci, Irak), Reben Abdullah Ramadhan(E-26, Öğrenci, Irak), Özlem Akyüz(K-21,ögrenci, TC), Irem Altın(K-19,0ğrenci,TC) ve Büşra Erçevik(K-22,Ögrenci, TC) bir taraf olup, Mehmet Engül (E-23,Öğrenci, TC), Mustafa Hakkı Avcı (E- 23,Öğrenci,TC), Mehmet Burak Altun(E-24,Öğrenci, TC), Mert Kaan Avcı, Ramazan Öktem ve Abdurrahman Menek bir taraf olup, alkol etkisi altındayken henüz tespit edilemeyen bir nedenle çıkan sözlü tartışma sonrasında birbirlerinin muhtelif yerlerine vurmak sureti ile bir kavgada yer aldıklarını belirtti. Polis, aynı gün zanlılar Mazin Sardar Tawfeep Mamudı, Ali imad Bakır, Hasan İsmael Muss, Reben Abdullah Ramadhan, Özlem Akyüz, İrem Altın ve Büşra Erçevık, Mehmet Engül Mustafa Hakkı Avcı, Burak Altun, Mert Kaan Avcıl, Ramazan Öktem’in tutuklandıklarını anlattı. Polis, Menek Abdurrahman, Mehmet Burak Altun, Ali Imad Bakir, Hasan Ismael Mussa ve Reben Abdullah Ramadhan’ın meseleyle ilgili gönüllü ifade verdiklerini belirtti. Polis, gönüllü ifadelerin soruşturmasınınyapılmaya başlandığını ve devam ettiğini ayrıca incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyleyerek,  zanlıların  3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer,  zanlıların 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.