• Lefkoşa12 °C
  • Mağusa11 °C
  • Girne14 °C
  • Güzelyurt12 °C
  • İskele11 °C
Kategoriler
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ANKET
RÖPORTAJ
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Adaleti Yaşatma Derneği” kuruldu
15 Eylül 2017 Cuma 23:33

“Adaleti Yaşatma Derneği” kuruldu

Hukukçuların üye olabileceği “Adaleti Yaşatma Derneği” adıyla yeni bir dernek kuruldu.

Derneğin bugün yapılan ilk genel kurulunda başkanlığa Avukat İrem Uygun seçildi.

Adaleti Yaşatma Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, Ramadan Sanıvar ve Berkay Cicioğlu dönüşümlü asbaşkanlar, Zehra Emin, Şerife Sabancı, Ulaş Sabancı, Sevcen Koreli, Almola Kızar, Öykü Çetin ve Cemil Soykök ise faal üyeler oldu.

Toplantıda ayrıca denetleme kurulu ve disiplin kurulu üyeleri de belirlendi.

AMAÇLAR... DAHA YAŞANABİLİR BİR TOPLUM...

Dernek Başkanı Avukat İrem Uygun, derneğin daha iyi, yaşanabilir bir toplum için, hukukun temel ilke alındığı, adaletin mutlak ve vazgeçilmez tamamlayıcı unsur olduğu bir anlayışın benimsenmesini sağlamak, toplumda adalet duygusunun özümsenmesi, yaygınlaştırılması ve her alanda hukuk ve adaletin esas alındığı bir sistemin oluşması için çalışmalarını yürütme gayesi taşıdığını açıkladı.

Uygun, Adaleti Yaşatma Derneği’nin çok yönlü bir dernek olacağını belirterek, toplumun adalete olan inanç ve güven düzeyini artırıcı çalışmalar yapacaklarını anlattı.

İrem Uygun, derneğin ayrıca hukuk alanında hizmet vermiş emekli yargıç, savcı, avukat veya hukuk alanında hizmet vermekte olan akademisyenlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak üzere bir danışma kurulu da oluşturacağını kaydetti.

Adaleti Yaşatma Derneği’ne üye olabilmek için hukuk fakültesi mezunu, Yüksek Mahkeme tarafından verilen avukat kaydolunduğuna dair şahadetnameye haiz, Kıbrıs Türk Barolar Birliği’ne kayıtlı icrai faaliyette bulunan avukat olmak veya kayıtlı stajyer avukat olmak gerektiği belirtildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EĞİTİM
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Haberatör | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +905338515851 | Haber Yazılımı: CM Bilişim