1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Atakan: “Bu yapının mimarları utanmadan yeniden aday oluyor”
Atakan: “Bu yapının mimarları utanmadan yeniden aday oluyor”

Atakan: “Bu yapının mimarları utanmadan yeniden aday oluyor”

Halkın Partisi (HP) Genel Sekreteri Tolga Atakan, “ülkenin bugünkü durumundan sorumlu kişilerin, yüzleri utanmadan yeniden aday olacağını” söyledi.

A+A-

Atakan yaptığı yazılı açıklamada, “son günlerde Halkın Partisi’ne yönelik organize bir karalama kampanyası yapıldığını” kaydederek, “Bu organize karalama kampanyalarına omuz verenler bizi yolumuzdan çeviremez” dedi.

Atakan, HP’de aday adaylığına yapılan başvurular ve ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Partinin hesaplarının bağımsız denetçiler tarafından düzenli olarak kontrol edildiğine dikkat çeken Atakan, “Ayrıca, her üç ayda bir kamuoyuyla gelir ve giderlerimizi gösteren tabloları paylaşıyoruz.  Bağımsız denetçilerce de düzenli olarak kontrol edilen bir partinin kendinden şüphesi yoktu” dedi ve şunları dile getirdi:

“ESAS ANKET, HALKIN KENDİSİDİR”

“İrademizi ipotek altına koymadık, koymayacağız. Bu sistemi değişecek olanlar bizleriz. Bu korkuyu normal karşılıyoruz. Sürekli anketler ortaya atılıyor. Biz ta başından beri, bizi birinci de gösteren anketlere aldırmadığımızı söyledik. Biz, esas anketin, halkın kendisi olduğunu söylüyoruz. Partimiz kurulduktan sonra, hatta kurulmadan önce de, bölgeleri dolaşmıştık ve dolaşmaya devam ediyoruz. Halkımızla bir araya geliyoruz. Halkımızın mesajı nettir.

Halkın Partisi yapılacak erken genel seçimden tek başında iktidar çıkacaktır.” 

“BU RÜZGAR, HALKIN RÜZGARIDIR”

Halktaki değişim talebini görmek istemeyenlerin bu rüzgarı durduramayacağını belirten Halkın Partisi Genel Sekreteri Atakan, “Bu alışık olmadıkları rüzgar halkın rüzgarıdır” dedi.

Parti politikalarının şekillenmesindeki en büyük etkenin, halkın kendisi olduğuna dikkat çeken Atakan; halkla, aracılarla değil, doğrudan iletişim kurduklarını söyledi.

Ülkede hiçbir şeyin gizli, saklı kalmayacağını kaydeden Atakan, “Kötü yönetim örneği halkımızın gözü önünde gerçekleşmiştir. Gelecekte usulsüz ve yolsuzluklarla anacağımız bir hükümeti 7 Ocak'ta hep birlikte uğurlayacağız” dedi. 

Atakan açıklamasına şöyle devam etti:

“Ülkede sağlık, eğitim yerler de sürünürken halen konuşacak yüzü olanlar, yarattıkları yapıyı görmezmiş gibi yine aday. Bu seçimde, dünya ile yarışan, demokrasisi ve kurumlarıyla güçlü bir yapı mı olacağız yoksa aynen devam mı edeceğiz sorusuna cevap vereceğiz. Ülkemizde daha iyi bir yaşamı hak ediyoruz. Adil bir düzen, sosyal bir yapı hepimizin hakkıdır. Kurulduğumuz günden beri iktidar ayrı muhalefet ayrı bize saldırıyor. Kendilerine tehdit olarak görmekte haklılar. Çünkü biz, yaratılmasında hepsinin payı olduğu bu yapıyı değiştirmeye talibiz. Aynı yoldan yürüyenler bugüne kadar farklı yerlere varmadılar. Farklı yerde durmayanların bizi düşman sayması şaşırtıcı değil. Elbirliği ile çökerttikleri sistemi halkımız ile birlikte yeniden kuracağız. Ülkede disiplinli bir bütçe ile gereksiz harcamaların önüne geçecek, vergi oranları düşürerek tahsilatı artıracağız. Şunu da söylemeliyim. Merhuma son yolculuğunda gereken saygı ve özeni sunamayan yapıyı el birliği ile kuranlardan canlılar olarak bir şey beklemiyoruz. Kendinden önceki bakanın izaz ikram harcamalarını 18 kat artıran Bakanlar ile bu ülke ayağa kaldırılamaz. Ancak bu ülkenin yeniden ayağa kalkabilmesi için gerekli teknik bilgi ve ekibe sahibiz. Örnek verecek olursam, Merkezi Proje Birimi kuracağız. Bu birim isteyen kurumlara danışmanlık yaparak proje üretecek, kaynak kovalayacak. Bizim hedefimiz halkımıza hizmettir. Bunu da başaracağız.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.