1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Azınlık hükümetin Türkiye söylemleri tehlikeli!
Azınlık hükümetin Türkiye söylemleri tehlikeli!

Azınlık hükümetin Türkiye söylemleri tehlikeli!

HP Milletvekili Ayşegül Baybars, hükümetin görevde olduğu süreye işaret ederek, “Daha ne mümkün olabilir dedikçe, daha kötüsünü yaşıyoruz” dedi.

A+A-

Halkın Partisi (HP) Milletvekili Ayşegül Baybars, Genç TV’de yayınlanan ‘Bugüne Dair’ programına konuk olarak, açıklamalarda bulundu.

“Daha kötüsünü yaşıyoruz"

Baybars, 10 aylık sürede yaşatılan saygısızlık ve itibarsızlaştırma olduğuna işaret ederek, “Daha ne mümkün olabilir dedikçe, daha kötüsünü yaşıyoruz” dedi.

“Tatar'ın tutumu son derece yanlış”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Anayasa’ya göre bağımsız ve tarafsız kalması gerektiğinin altını çizen Baybars, “Tatar hem çıktığı partinin yıl dönümünde yaptığı konuşmada, kurultaya dâhil değilmiş gibi görünüp, memleketin yönetilmesini bir partinin kurultay hesaplarına, tartışmalarına bağlaması son derece yanlış ve gayrı yasal bir tutumdur” dedi.

Başbakan Ersan Saner’in “Ben devam etmek istemiyorum” deme durumunda olmadığını ifade eden Baybars, “Kendisinin bu topluma yaşattığı durumun sonrasında, ‘Ben buna devam etmek istemiyorum’ diyebileceği keyfi bir durumda değil” dedi. Yeni hükümet kurulana kadar ya da seçim tarihi belirlenene kadar mevcut hükümetin görevini devam ettirmek zorunda olduğunu söyleyen Baybars, Saner’in milletvekilliğinden istifa etmediği sürece bulunduğu makamda olmak zorunda olduğunu söyledi. Baybars, teknokrat bir hükümetin ülkeyi seçime götürmesi gerektiğini belirtti.

“Bireysel çıkarlara hizmet eden bir yapı oluştu"

40 yılda statüko yaratıldığını ifade eden Baybars, adil yönetim sergilenmesinin başarılamadığını ifade etti. Baybars, “Birilerine yakın, iktidara yakın, iktidara yakın olmaya zorlanan kişilerin bireysel ve zümresel çıkarlarına hizmet eden bir yapı oluştu” dedi.

Hükümette bulundukları dönemleri değerlendiren Baybars, HP olarak bir sonraki nesli düşünerek hareket ettiklerini bunun bedelini de zaman zaman ödediklerini söyledi.

“Azınlık hükümetinin Türkiye söylemleri son derece tehlikeli"

HP her zaman Türkiye ile dengeli, samimi ve iyi ilişkiler kurulması gerektiği noktasında oldu TC ile ilişkileri de Kıbrıs Türk toplumun ihtiyaçları doğrultusunda açık, samimi ve dengeli ilişkiler noktasında olduk. Şu anki hükümetin yaptığı “Türkiye en çok beni sever, Türkiye beni sevdiği için para gönderir, Türkiye, sizi sevmediği için para göndermiyor söylemleri üzerinden siyaset yapmak son derece tehlikeli olduğunu görüyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.