1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Barani: "Lefkoşa'da sokaklar pislik içinde"
Barani: "Lefkoşa'da sokaklar pislik içinde"

Barani: "Lefkoşa'da sokaklar pislik içinde"

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler Lefkoşa İlçe Başkanı Uğur Barani, Lefkoşa’da gözlemledikleri sorun ve aksaklıklara işaret ederek “sokaklar pislik içinde ve bu çirkin görüntü bir başkente yakışmıyor” dedi.

A+A-

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Lefkoşa İlçe Başkanı Uğur Barani, Lefkoşa İlçesi olarak her gün sokakta, halkın içinde olduklarını, başta Lefkoşalılardan temel sorunlarını ve hükümet edenlerden beklentilerinin ne olduğu konusunda bilgi aldıklarını ve bu çerçevede çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

LEFKOŞA SOKAKLARI PİSLİK İÇİNDE

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Lefkoşa İlçe Başkanı Uğur Barani, Lefkoşa sokaklarının pislikten geçilmediğini ve bu çirkin görüntünün bir Başkentte yakışmadığı açıklamasında bulundu. Barani, Lefkoşa sokaklarının bitmek bilmeyen yol çalışmaları nedeniyle tanınmaz halde olduğunu, yolların delik deşik olmasının araçlarda ciddi hasarlara yol açtığını, park ve bahçelerin ise bakımsızlıktan döküldüğüne dikkat çekti.

TRAFİK CEZALARI BIKTIRDI

Artan nüfus oranı ve buna paralel olarak çoğalan araba sayısının Lefkoşa trafiği için büyük bir sorun haline dönüştüğünü dile getiren Barani, “özellikle araç park yerleri konusunda ciddi sıkıntılar var. Lefkoşalı araçlarını park edecek yer bulamıyor. Araçlarını bıraktıklarında da Belediye zabıtalarının cezaları ile karşılaşıyorlar. Lefkoşalı bu park cezalarından bıkmış durumda… Lefkoşa Trafik zabıtalarının tek yaptığı şey ceza yazmak… Bir an önce bu konuda gerekli önlemler alınması gerekiyor” dedi.

KÜÇÜK ESNAF ZOR DURUMDA

Barani, ülke ekonomisinin gün geçtikçe kötüye gittiğini, küçük orta ölçekli işletmelerin çok zor durumda olduğunu söyledi. Halkın ve esnafın yaşanan sıkıntıların çözümlenmesinden umudunu yitirdiğini, esnafın da satış yapamamaktan şikâyetçi olduğunu ve özellikle arasta esnafının ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Barani, “ Yapılan yol düzenlemesi ile arasta esnafı ile Lefkoşalı buluşamıyor. Son dönemlerde turist sayısında da ciddi anlamda azalma var. Gelen turistlerde çevrenin düzenlemesi ve temizliğinden oldukça şikâyetçi… Hem turizm hem de ülke ekonomisi için büyük öneme sahip olan surlar içi bölgesinin bu denli ilgisiz bırakılması son derece üzücü” açıklamasında bulundu.

Lefkoşa ilçesi olarak özellikle örgütlenme konusunda yoğun çalışmalar içerisine girdiklerini söyleyen Barani, ülkede sosyal adaleti sağlamak ve halkın daha rahat huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşaması hedefi ile yola çıktıklarını, ezilen işçi, emekçi kesimin haklarını savunmak, ülkede sosyal adaleti sağlamak ve toplumu aydınlık yarınlara taşımak için uğraş vereceklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.