1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Barışı savunmak ne zamandan beri suç oldu?
Barışı savunmak ne zamandan beri suç oldu?

Barışı savunmak ne zamandan beri suç oldu?

Şahsı için kullanılan bazı ifadeleri üzüntü ile karşıladığını ifade eden Akıncı  “haksız ve yaralayıcı ifadeleri esefle karşılıyor, sahiplerine iade ediyorum” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Barış Pınarı" açıklamasının ardından sosyal medyada organize biçimde iğrenç küfür ve tehditlerle dolu saldırılara maruz kaldığını açıkladı.

Şahsı için kullanılan bazı ifadeleri üzüntü ile karşıladığını ifade eden Akıncı  “haksız ve yaralayıcı ifadeleri esefle karşılıyor, sahiplerine iade ediyorum” dedi.

Akıncı’ın açıklaması şu şekilde;

Sosyal medya üzerinden birkaç gün önce belirttiğim görüşler, inandığım samimi düşüncelerimdir. Ne var ki bu düşünceleri doğru anlamak yerine, haksız ve orantısız eleştiriler yapılmış, bunun da ötesinde sosyal medya aracılığı ile organize biçimde iğrenç küfür ve tehditlerle dolu saldırılar gerçekleştirilmiştir. Bu düzeysizlik halen devam etmektedir.

Türkiye’nin çok çektiği terör belasından kurtulması kuşkusuz hepimizin ortak arzusudur. Bunu çeşitli olaylarda her vesileyle vurguladık. Bununla birlikte, Suriye topraklarında 10. yılına girmek üzere olan savaşların da artık son bulmasının zamanıdır görüşündeyim. Burada ve bölgedeki tüm halkların barış ve huzur içinde yaşayabilecekleri bir düzeni diyalogla kurmaları kaçınılmazdır. Suriye’nin toprak bütünlüğü içerisinde kendi sınırlarına sahip çıkabileceği, Türkiye’nin de kendi sınırlarını güvende hissedebileceği bir durum yaratılması elzemdir. Bu çerçevede daha önce de vurguladığım gibi Türkiye ve Suriye arasında ilişkilerin yeniden tesis edilmesinin gerekliliği ortadadır. Diplomasi ve diyalog tam da bunun için gereklidir. Aynı çerçevede, diğer bölge ülkeleri ile ve AB ile ilişkilerini geliştiren bir Türkiye çok daha güçlü olacaktır inancındayım. Bu anlamda ifade ettiğim diplomasi ve diyalog ihtiyacının terör örgütleri ile diyalog çağrısı olarak yansıtılıp bunun üzerinden siyaset yapılması çarpıtmadan öte bir şey değildir.  

Yapılan bazı açıklamalarda şahsım için kullanılan haksız ve yaralayıcı ifadeleri esefle karşılıyor, sahiplerine iade ediyorum.

Haberin devamı için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum