1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Özgürgün Atatürk’ün 79. Ölüm Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı
Başbakan Özgürgün Atatürk’ün 79. Ölüm Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı

Başbakan Özgürgün Atatürk’ün 79. Ölüm Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı

Başbakan Özgürgün Atatürk’ün 79. Ölüm Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı

A+A-

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Kıbrıs Türk Halkı olarak kopmaz bir parçası olduğumuz Türk Ulusu ile birlikte Atatürk’ün ileriyi görebilen aydın düşüncelerini anlamak ve genç nesillere aktarmak, ilkelerine olan bağlılığımızı sonsuza dek sürdürmek en asli vazifemizdir” dedi. 

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, devletin, Türkiye Cumhuriyeti devleti ile işbirliği içerisinde bir bütün olarak çalışmalarını yürüttüğünü,  ülkeyi daha refah günlere kavuşturmak adına kararlı adımlarla ilerlemeye devam ettiğini belirterek, bu birlik ve beraberlik korunduğu sürece devletin her türlü sıkıntıyı aşacağına, ülkenin geleceğine yönelik yeni hedeflere ve umutlara yürüyeceğine olan inancının tam olduğunu vurguladı. 

Başbakan Özgürgün, Başkomutan, büyük devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. yıldönümünde rahmet ve şükranla andığını söyleyerek, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Mustafa Kemal Atatürk, vatanı parçalamaya ve Türk Milleti’ni yok etmeye çalışan tüm girişimler karşısında inancını asla kaybetmemiş, ülkesini çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek uğruna tarihte emsali görülmemiş bir mücadele vermiştir. Büyük önder Atatürk, kararlılığı, azmi ve sabrı sayesinde ülkesini aydınlık günlere kavuşturmuştur. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti O’nun gösterdiği hedeflere, genç nesillere emanet ettiği ilke ve değerlere sahip çıkarak, güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam etmektedir. 

Atatürk’ü ölümünün 79. yıldönümünde anarken, Kıbrıs Türk Halkı olarak kopmaz bir parçası olduğumuz Türk Ulusu ile birlikte O’nun ileriyi görebilen aydın düşüncelerini anlamak ve genç nesillere aktarmak, ilkelerine olan bağlılığımızı sonsuza dek sürdürmek en asli vazifemizdir. Devletimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile işbirliği içerisinde bir bütün olarak çalışmalarını yürütmekte, ülkemizi daha refah günlere kavuşturmak adına kararlı adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Bu birlik ve beraberlik korunduğu sürece devletimizin her türlü sıkıntıyı aşacağına, ülkemizin geleceğine yönelik yeni hedeflere ve umutlara yürüyeceğine olan inancım tamdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümünde, göstermiş olduğu yoldan ayrılmayacağımızı O’nun manevi huzurunda söz vererek özlem, saygı ve minnetle anıyoruz. Aziz ruhu şad olsun.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.