1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkanlığa Öcal Musaoğulları getirildi
Başkanlığa Öcal Musaoğulları getirildi

Başkanlığa Öcal Musaoğulları getirildi

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Ötüken köyünde örgüt kurdu.

A+A-

Önceki gün gerçekleşen toplantısında Ötüken örgüt başkanlığına Öcal Musaoğulları getirildi. Örgüt yönetimi ise Mutlu Bölel, Orhan Gümşiray, Cüneyt Bozoğlu ve Erşen İzzetoğulları’ndan oluştu.

Ötüken’de düzenlenen örgüt kurma toplantısına TKP Yeni Güçler Başkan Yardımcısı Mustafa Emiroğulları, Mağusa İlçe Başkanı Tamer Karakaşlı, İskele Myk Üyesi Kemal Yıldız, PM üyesi Musa Özmusaoğlu,  İskele ilçe yönetimi yanında çok sayıda TKP üyesi ve sempatizanı da katıldı.

Ötüken’de gerçekleşen toplantıda ilk sözü alan TKP Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Emiroğulları, Ötüken’de güçlü bir örgüt kurulduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi ve örgütün kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Emiroğulları, Kıbrıs Türk toplumunun çaresiz olmadığını, TKP Yeni Güçler ‘in Ada’nın tüm bölgelerinde olduğu gibi, Ötüken’de de birinci parti çıkacağını ve iktidar veya iktidar ortağı olacağı inancında olduğunu söyledi.

TKP Yeni Güçler’in emekçinin partisi olduğunu ve emekçinin hakkını sonuna kadar savunmak için kurulduğunu söyleyen Emiroğulları, “ Halkın, hesap soran, sermayeye esir olamayan ve emekçinin haklarını sonuna kadar savunacak bir siyasi arayış içinde olduğunu söyledi.

Her zaman ezilen, emekçi kesimin yanında olduklarını söyleyen Emiroğluları, Emekçinin, çiftçinin, hayvancının, işçinin, memurun ve esnafın TKP Yeni Güçler İktidarında refaha kavuşacağını dile getirdi.

TKP Yeni Güçler olarak çok hızlı büyüdüklerini ifade eden Emiroğulları, Kıbrıs Türk halkından olumlu tepkiler aldıklarını, TKP Yeni Güçler’e siyasi yelpazenin farklı kesiminden vatandaşımızın üye olduğunu, bununda partimiz demokrasisi açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

TKP Yeni Güçler’in Kıbrıs Siyasi yaşamına yeni bir soluk ve heyecan getirdiğini söyleyen Emiroğulları, geniş bir kitleye hitap eden ve merkezde yer alan bir parti oluşturduklarını, hedeflerinin ilk seçimde iktidarın kilit partisi olmak ve gerçek anlamda Halkın İktidarını Meclise taşımak olduğunu dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.