1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Berova, Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu’nda konuştu
Berova, Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu’nda konuştu

Berova, Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu’nda konuştu

Milli Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova, Türkiye’de faaliyet gösteren Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara’da düzenlenen ” Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu” nda konuştu.

A+A-

 

Bakan Berova, vatanı vatan yapanın üzerinde yaşayan insanları ve bu insanların organize edip kurdukları adına devlet denilen yapı olduğunu belirterek, bu yapının kurulmasında çok uzun mücadeleler, acılar gözyaşlarının içine katıldığı bir unsurları içermekte olduğunu söyledi.

Milli Eğitim olarak, devlet kurup toplumun refahını artırıcı unsurları insanlara çocuklara öğretmek durumunda olduklarını, çocukları yeterli ve gerekli anlamda yetiştiremiyorsak gerekli eğitim ve öğretinin verilmemesi durumunda sonun çok da hayırlı olmayacağına vurgu yaparak şunları söyledi;

” Bugün dünya coğrafyasına baktığımız zaman dünya üzerinde birçok ülkede ciddi anlamda sorunlar olduğunu görmekteyiz. Yanıbaşımızdaki coğrafyanın ateş çemberi içerisinde olduğunun farkında olmamız icab etmektedir. Bu bağlamda eğer ülkemizde toplumumuzda eğitim adına iyi şeyler üretemezsek ve eğitilmiş insan gücü ile ülkeyi daha da ileriye götürecek onu daimi olarak güçlü kılacak bir toplumun devamlılığını sağlayamazsak bu ülkelerimizin sonu anlamına gelir”

Bu bağlamda öğretmenlere de çok büyük görevler düştüğünün altını çizen Berova şöyle devam etti.;

” Biz çocuklarımızın nasıl yetişmesini bekliyoruz temel soru bu olmalıdır. Biz çocuklarımızın düşünebilen çocuklarımızın dünyasını anlayabilen bu ülkenin bu vatanın kuruluşunun bu hadiselerin önemine varan milli değrerlerimizi onlara aktarabildiğimiz ve üzerinde vatan olarak yaşadığımız bu toprakları daha da ileriye nasıl götürebiliriz, toplumumuzun toplumsal refahını nasıl daha ileriye götürebiliriz esas meselemiz bu olmalıdır.”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı‘nın sistem ve planlama açısından kendi yetişmiş personelini sistem adına kendini görevli hissedecek bu konuya gönülden bağlı olacak insanların oluşturduğu bu tür çalışmalarla eğitim sistemini daha da ileri hale getirebileceklerini de sözlerine ekledi.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.