1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bina görevlileri için devreye girdi
Bina görevlileri için devreye girdi

Bina görevlileri için devreye girdi

Hazırlanan kitapçık ve broşür Türkiye geneline dağıtılması için 81 il başkanlığına gönderildi.

A+A-

CHP Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı ve TBMM CHP Grup Başkanlığı “Bina Görevlileri El Kitabı” ve “Bina Görevlileri İçin 25 Soru 25 Cevap” adlı yayınlar hazırladı. Hazırlanan kitapçık ve broşür Türkiye geneline dağıtılması için 81 il başkanlığına gönderildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından hazırlanan el kitabı ve broşürde bina görevlilerine yasal hakları tanıtıldı.

“CHP’NİN SOSYAL DEMOKRAT KİMLİĞİNİN GEREĞİ”

Bina Görevlileri El Kitabı’na sunuş yazan Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi, kurucu değerlerinde ve programında da açıkça belirtildiği üzere örgütlü toplumun demokratik toplum olduğu inancıyla çalışanların evrensel ve anayasal hakları olan çalışma, örgütlenme ve toplu pazarlık haklarına sonuna kadar değer veren, çalışanların hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi için mücadele etmiş ve bundan sonra da edecek bir partidir” dedi. 

Kılıçdaroğlu, yapılan bu çalışmanın CHP’nin sosyal demokrat kimliğinin gereği olarak emeğin korunması, çalışanların hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi için yapıldığını kaydetti.  

 

Bina Görevlileri El Kitabı’nda bina görevlilerinin iş kanununa göre statüleri, iş kanunundan doğan hakları, çalışma ve izin süreleri, tazminatları, sosyal güvenlik kanunlarına göre haklarının ne olduğuna dair ayrıntılı bilgilere yer verildi.

“Bina Görevlileri İçin 25 Soru 25 Cevap” broşüründe ise bina görevlilerinin temel hakları soru yanıt şekliyle kolayca anlaşılır halde basıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.