1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Bir gencin daha hazin sonu!
Bir gencin daha hazin sonu!

Bir gencin daha hazin sonu!

Haberatör Gazetesi’nin elde ettiği bilgiye göre dün Girne Turizm Limanı sahilinde dün cansız bedeni bulunan Amin’in geçtiğimiz Perşembe günü evden çıkmadan önce ajandasına bir yazı yazarak ailesine veda ettiği öğrenildi.

A+A-

Girne Turizm Limanı sahilinde dün sabah bir erkek cesedi bulundu. Söz konusu cesedin 4 gündür kayıp olduğu bildirilen Lefkoşa’da sakin 24 yaşındaki Sadık Amin’e ait olduğu tespit edildi. Haberatör Gazetesi’nin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Amin’in uyuşturucu bağımlısı olduğu, uyuşturucu batağından kurtulmak için bir çok kez Barış ve Ruh sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğü, fakat tedavi girişimlerinden sonuç alamadığı ve ruhsal bunalıma girerek, son kez yüksek dozda uyuşturucu kullanarak yaşamına son verdiği tahmin ediliyor. Haberatör Gazetesi’nin elde ettiği bilgiye göre dün Girne Turizm Limanı sahilinde dün cansız bedeni bulunan Amin’in geçtiğimiz Perşembe günü evden çıkmadan önce ajandasına bir yazı yazarak ailesine veda ettiği öğrenildi.

 

Haber: Mehmet Eş/Ayşe Menekşeli

Girne Turizm Limanı sahilinde dün sabah bir erkek cesedi bulundu. Söz konusu cesedin 4 gündür kayıp olduğu bildirilen Lefkoşa’da sakin 24 yaşındaki Sadık Amin’e ait olduğu tespit edildi. Haberatör Gazetesi’nin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Amin’in uyuşturucu bağımlısı olduğu, uyuşturucu batağından kurtulmak için bir çok kez Barış ve Ruh sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğü, fakat tedavi girişimlerinden sonuç alamadığı ve ruhsal bunalıma girerek, son kez yüksek dozda uyuşturucu kullanarak yaşamına son verdiği tahmin ediliyor.

Haberatör Gazetesi’nin elde ettiği bilgiye göre dün Girne Turizm Limanı sahilinde dün cansız bedeni bulunan Amin’in geçtiğimiz Perşembe günü evden çıkmadan önce ajandasına bir yazı yazarak ailesine veda ettiği öğrenildi. Sadık Amin mektubunda şunları yazdı; “ Ailem, Öncelikle sizi çok sevdiğimi çok iyi bilin. Ben aslında üzülmedim Anne.. Yani ben Muhammedim.. Sana ve Allaha olan aşkımı hep gizledim. O benim “Annem” Anne.. Ben sana emanettim.. İnan bana ben meleklerle evime döndüm.. siz inanın bana siz inanç bilgisi olarak biraz cahildiniz.. Korkma canımda yanmadı.. Nenem ve ailem ile sizi bekliyorum.. Ben senin Sevdiğinim Anne.. O güzel adının gülücüğüyüm ve sen hep gül.. Baba size uzun yazmayacağım ama sizi çok seviyorum.. Yılmaz ve tüm kardeşlerimi de öyle.. Dede seni çok seviyorum.. Üzülme nenem ile seni bekliyorum.. Size aktaracağım o kadar çok şey var ki.. Tüm arkadaşlarım sadece sizi çok sevdiğimi iyi bilin.. Hep yanınızda, kalbinizde ve hep aklımdasınız.. Sınavınıza ve ailenize iyi bakın...”

Son zamanlarda uyuşturucu kullanımına bağlı ölümlerde artışın yaşandığı ülkemizde bir kez daha bağımlılıkla mücadelede ne kadar yetersiz kalındığı gözler önüne serildi. Dün Girne Turizm Limanı sahilinde cansız bedeni ulaşılan Sadık Amin’in de uyuşturucu batağına girerek, yaşadığı ruhsal sıkıntılar sonucu yaşamına nokta koyma yolunu seçtiği öğrenildi.  

ÇAKICI: YAŞANAN ÖLÜMLERDEN DEVLET DE SORUMLU

Talihsiz genç Sadık Amin’in cansız bedeninin bulunmasının ardından ulaştığımız  Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.Mehmet Çakıcı, ülkemizde artan uyuşturucu kullanımına dikkat çekerek, bağımlılar için bir devlet politikasının olması gerektiğinin altını çizdi. Bağımlı hastaların yardım almak istediklerine vurgu yapan Çakıcı, Sağlık Bakanlığı ile Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi arasında imzalanan protokolün iki ay önce süresinin dolmasına rağmen uzatılmadığını, hastaların zor durumda kaldığını söyledi.

cakici-002.jpg

Çakıcı şöyle devam etti, " Bu konu yıllardır ihmal ediliyor. Hükümetsiz kaldığımız bir dönemde sağlık ve eğitim konularında bakanlar inisiyatif kullanabilir. Ne yazık ki Sağlık Bakanı tüm uyarılarımıza rağmen protokolü uzatmadı. Alkol ve uyuşturucu bağımlıları gerekli tedavileri alamıyor. Bu noktada yaşanan ölümlerden devlet de sorumludur.  Bunları bakanlık yetkililerine de aktardım. Bundan bir kaç ay önce AMATEM kurulacağı açıklandı ancak yeterli psikiyatristimiz yok. Siyasiler hayal peşinde koşuyor.

Toplum sağlığı her şeyin üstündedir. Hele söz konusu gencecik insanların hayatları ise nasıl bir gerekçeyle bu insanların yaşamları tehlikeye atılabilir. Tedaviler durdu bu büyük suç ve günahtır. Millet can derdinde, siyasetçi ise koltuk derdinde" dedi.

 

Sadık Amin!in veda mehtubu

“ Ailem, Öncelikle sizi çok sevdiğimi çok iyi bilin. Ben aslında üzülmedim Anne.. Yani ben Muhammedim.. Sana ve Allaha olan aşkımı hep gizledim. O benim “Annem” Anne.. Ben sana emanettim.. İnan bana ben meleklerle evime döndüm.. siz inanın bana siz inanç bilgisi olarak biraz cahildiniz.. Korkma canımda yanmadı.. Nenem ve ailem ile sizi bekliyorum.. Ben senin Sevdiğinim Anne.. O güzel adının gülücüğüyüm ve sen hep gül.. Baba size uzun yazmayacağım ama sizi çok seviyorum.. Yılmaz ve tüm kardeşlerimi de öyle.. Dede seni çok seviyorum.. Üzülme nenem ile seni bekliyorum.. Size aktaracağım o kadar çok şey var ki.. Tüm arkadaşlarım sadece sizi çok sevdiğimi iyi bilin.. Hep yanınızda, kalbinizde ve hep aklımdasınız.. Sınavınıza ve ailenize iyi bakın...”

 

25-kasim-2020-haberator-manset.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.