1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çakıcı: “Hodri meydan, buyursunlar gelsinler meydanda dövüşelim”
Çakıcı: “Hodri meydan, buyursunlar gelsinler meydanda dövüşelim”

Çakıcı: “Hodri meydan, buyursunlar gelsinler meydanda dövüşelim”

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, CTP Başkanı Tufan Erhürman’ın önerdiği Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün da “hayırlı olsun” dediği 7 Ocak erken seçim tarihini, kabul ettiklerini bildirdi.

A+A-

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler ) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, CTP Başkanı Tufan Erhürman’ın sunduğu ve Başbakan Özgürgün’ün kabul ettiği erken seçim tarihi olarak belirlenen 7 Ocak 2018 tarihini kabul ettiklerini söyledi ve “hodri meydan, buyursunlar gelsinler meydanda dövüşelim” dedi.

Çakıcı,” TKP Yeni Güçler olarak yakın zamanda bizleri bir erken seçimin beklediğini ön görüyor ve bu bağlamda çalışmalar yürütüyorduk. TKP Yeni Güçler olarak seçimden korkmuyoruz” dedi. UBP-DP azınlık hükümeti arasında son zamanlarda ciddi sorunlar ve fikir ayrılıklarının oluştuğuna dikkat çeken Çakıcı, “ Başbakan Özgürgün,  Hükümet ortağı olan DP’den oldukça rahatsız. UBP’li bakanların bitmek bilmeyen hataları nedeniyle partisinin oy oranlarında ciddi oranda azalma var. UBP içerisindeki iç çekişmeler olası bir erken seçimi daha da hızlandırmış gibi gözüküyor. Başbakan verdikleri binlerce vatandaşlıklardan geleceğini düşündüğü oylara güvenerek bir seçim çağrısı yapıyor” dedi.

Erken seçimden kaçmayacaklarını fakat yeni seçim yasasında büyük hatalar olduğunu bu sebeple seçimlerin bir skandala dönüşeceğinin altını çizen Çakıcı, “ Bu skandalı bir türlü UBP ve CTP düzeltmedi. Bunun büyük bir sorumluluk olduğunu, halkın büyük bir karmaşa ile karşılaşacağını, bunu düzeltmek gerektiğini defalarca söyledim ancak beni dinlenmediler dolayısı ile bir skandal seçim yasası ile seçim bekliyor bizi.” dedi.

Çakıcı son olarak, “ Olası bir erken seçime TKP Yeni Güçler olarak zaten geçmişte hodri meydan demiştik, Buyursunlar gelsinler. Halk önüne çıkalım ve herkes halkın önünde yaptığının, ettiğinin hesabını versin” dedi. Bu ülkenin değişime ve kurtuluşa ihtiyacı olduğunu ifade eden Çakıcı, “Halk bu hükümetten artık usanmış, bıkmıştır. Bu yapıdan kurtulmak ve ülkede köklü değişim için TKP Yeni Güçler tertemiz kadroları ve parti programı ile seçime hazırdır. “ Hodri meydan, buyursunlar gelsinler meydanda dövüşelim.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.