1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Çakmak ve Dirençay İçin Mağusa Belediyesi’nde İmza Günü
Çakmak ve Dirençay İçin Mağusa Belediyesi’nde İmza Günü

Çakmak ve Dirençay İçin Mağusa Belediyesi’nde İmza Günü

Hasan Çakmak Kanada’dan sonra Mağusa’da kitaplarını imzaladı Gazeteci-yazar Hasan Çakmak dünyanın birçok yerinde yürütttüğü kültür sanat çalışmalarına devam ediyor

A+A-

Bu bağlanda geçtiğimiz günlerde ikinci başkısını yapan YOL isimli kitabını tanıtmak için Türkiye, İtalya ve Kanada’nın ardından yazar Hasan Çakmak Gazimağusa’da kitapseverlerle buluştu. Gazimağusa Belediyesi’nin organizasyonuyla yapılan kitap tanıtımı ve imza günü rarihi Buğday Camii’nde gerçekleşti. Buğday Cami’ndeki etkinlikte Hasan Çakmak’ın YOL ve Levent Dirençay’ın Kendimle Dans kitapları tanıtıldı. Kitap tanıtımında konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, çok güzel bir etkinliğe imza atıyoruz, yazar Hasan Çakmak ve Levent Dirençay kitaplarını hem tanıtacaklar, imzalayacaklar Gazimağusa Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri her zaman desteklediğimizi bundan sonra da daha da artırarak desteğimizi sürdüreceğimizi söylemek istiyorum. Kitapların satışından elde edilecek gelirin lösemili çocuklar vakfına bir katkı olarak gideceğini öğrendikten sonra yazarlarımızı bir kez daha kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 HASAN ÇAKMAK Gazeteci-yazar Hasan Çakmak’da etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bizim burada olmamız çok anlamlı, son 7 yıldır dünyanın birçok yerinde imza günü yaptım ve insanlar şöyle diyordu neden Kıbrıs’ta imza günü az yapıyorsunuz, özellikle de Gazimağusa’daki arkadaşlarım “Neden Mağusa’da yapmazsınız?” şeklinde sorular soruyorlardı. Çakmak, yazarlar davet aldıkları yerlerde imza günü düzenlerler, Mağusa Belediye Başkanın ilgisine, kültür sanata verdiği önem için teşekkür ederim. Çakmak, belediye başkanın sanatın her alanında ilgili olduğunu onu ziyaret ettiğimizde gördük. Kitapları anlatmaya devam edeceğiz şeklinde devam eden Hasan Çakmak, burada olmamız için birilerinin ev sahipliği yapması gerekiyor ve Başkan Başkan İsmail Anter’e teşekkür ederim bu ev sahipliği için, bu diğer belediyelerimize de örnek olur bu tür çalışmalar ülkemizde artarak devam eder” dedi. LEVENT DİRENÇAY Yazar Levent Dirençay konuşmasında “Böyle güzel bir etkinlikte sizlerle olmaktan dolayı mutluyum. Sayın Başkana ziyaret yaptığımız zaman kendisinin kültür ve sanata olan ilgisini biliyordum ve her geçen günde bunu görüyoruz. Kültür ve sanatın başkenti olan Mağusa’da bir çok etkinlikler yapılmaktadır katkılarından dolayı Başkana teşekkür ederim”dedi.

 Konuşmaların ve soru cevap bölümünün ardından yazar Hasan Çakmak ve Levent Dirençay kitaplarını imzaladı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.