1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "CTP, son 4.5 yılda yaşanan tüm olumsuzluklardan sorumludur"
"CTP, son 4.5 yılda yaşanan tüm olumsuzluklardan sorumludur"

"CTP, son 4.5 yılda yaşanan tüm olumsuzluklardan sorumludur"

Şimdi sütten çıkmış ak kaşık gibi davranması bu gerçeği değiştirmez.

A+A-

CTP, son 4.5 yılda yaşanan tüm olumsuzluklardan sorumludur. Şimdi sütten çıkmış ak kaşık gibi davranması bu gerçeği değiştirmez.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu hakkında soruşturma istenirken o kabinenin başbakanının Ömer Kalyoncu olduğu unutulmamalıdır.

Ertuğruloğlu’nun yaptığından dönemin başbakanı Kalyoncu’nun haberi yoksaydı niye hemen istifa etmedi.

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP/YG) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Davulcu, bir önceki seçimden birinci parti çıkan ve halen birinci parti olan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)’nin aradan geçen 4.5 yılın temel sorumlusu olduğuna işaret ederek, CTP’nin şu an Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti (UBP-DP) azınlık hükümetinden daha uzun süre hükümette kaldığını söyledi.

Bir tek bu yönüyle bile ülkede son 4.5 yılda yaşanan olumsuzluklardan CTP’nin sorumlu olduğunu;  şu an seçim hattına girildiği zaman, muhalefet yapıyıyormuş gibi davranmasının aslında halkın gözünde sorumluluktan kurtulma çabaşı olduğunu vurgulayan Davulcu, “Çünkü son seçimlerin birinci partisidir. Aynı zamanda bu sürede yaşananlardan en fazla o sorumludur çünkü en uzun süre hükümette o kalmışdır” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Davulcu, “Bu 4.5 yılın en uzun süreli iktidar dönemi CTP’dir. Öyle  klasik tanımlamalarla, iktidar-muhalefet; muhalefet-iktidar öyle değil. En uzun iktidar, hem de birinci parti olarak CTP’dir. Başbakanlığı bünyesinde bulundurarak. Maliye Bakanlığını bünyesinde barındırarak, CTP’dir”  diyerek, “Yani bu dönemin iktidarı, iktidar partisi, en çok iktidar süren partisi CTP’dir” tespitinde bulundu.

Mehmet Davulcu, son 4.5 yılda yaşananlardan en fazla sorumlu olan, bir önceki seçimlerde birinci parti çıkan ve hâlâ birinci parti olan CTP’nin sorumluluktan sütten çıkmış ak kaşık misali kurtulmasının söz konusu olamayacağını vurguladı.

Davulcu, geride kalan süre içinde ikinci en uzun süre iktidar ortağı olan partinin DP; üçüncü partinin UBP olduğunu söyleyerek, bu üç partinin ülkede yaşanan tüm olumsuzluklardan hükümette yer aldırkların süreler oranında sorumlu olduğunu vargulayarak, "Halkı bu gerçekleri görmeyecek kadar cahil mi sanıyorlark" dedi.  

“UBP 1 yıldır DP ile hükümettte,  1 yıl, daha doğrusu 11 ay da CTP'le olmak üzere 4.5 yılın 2 yıl iktidarda. Ama DP’ye baktığınızda CTP ile uzun bir koalisyon dönemi, şimdi de UBP’le. Yani, en çok hükümet süren CTP, DP ve UBP şeklinde sıralanıyor” diye konuşan Mehmet Davulcu şöyle devam etti:

“Aslında bu dönemde, muhalefet, ana muhalefet, bilmem ne yok. Bu üç parti anlamında. Bu üç parti hep iktidardır. Bugün hava yolları bağlamında, biri başbakan ve iki bakanla ilgili Ercan Havalimanı konusunda Meclis araştırması açılması istemi reddedildi. Peki ama soruşturma istenen işler kimlerin zamanında oldu. Soruşturmaya konu olan o imzalar CTP’nin de içinde olduğu (hükümet) dönemlerde atıldı.”

KALYONCU’NUN HABERİ YOKSAYDI NİYE İSTİFA ETMEDİ?

Davulcu, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na eski ulaştırma bakanı olarak soruşturma açılması istenirken, o dönemin başbakanının CTP’li Ömer Kalyoncu olduğunun unutulmamasını istedi. Mehmet Davulcu o kararın  CTP hükümetli bakanlar kurulu tarafından alındığını kaydetti.

Mehmet Davulcu, Ertuğuruloğlu’nun icraatından dönemin başbakanı Kalyoncu’nun haberinin olmamasının mümkün olmadığını vurgulayarak, “Haberi yoksaydı anında istifa etmeliydi” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.