1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “CTP’nin Dünya görüşü mü değişiyor?”
“CTP’nin Dünya görüşü mü değişiyor?”

“CTP’nin Dünya görüşü mü değişiyor?”

Sucuoğlu, bir gazetecinin paylaşımını referans göstererek ekonomik protokolde Limanların, Telefon idaresinin Kamu özel İşbirliğini öngördüğünü kaydetti

A+A-

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu, bir gazetecinin paylaşımını referans göstererek ekonomik protokolde Limanların, Telefon idaresinin Kamu özel İşbirliğini öngördüğünü kaydederek, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin bir dönem karşı çıktığını ancak şimdi kabul ettiğini söyledi ve sordu;

“CTP’NİN DÜNYA GÖRÜŞÜ MÜ DEĞİŞİYOR?”

Katıldığı Televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu, ülkenin ekonomik olarak ciddi sıkıntı içerisinde olduğuna dikkat çekerek, hükümeti eleştirdi.

“HÜKÜMET 4 FARKLI HÜKÜMET TARAFINDAN YÖNETİLİYOR”

Faiz Sucuoğlu, Türkiye ile imzalanacak olan ekonomik iş birliği protokolü ile ilgili değerlendirmede bulunarak, 19 Martta imzalanacak diye söylenilen protokolün henüz imzalanmadığını anımsatarak, hükümet ortaklarının sürekli farklı açıklamalar yaptığına dikkat çekti. “ Protokol ile ilgili başkanlar farklı söylemler içinde.”  Diyen Sucuoğlu, 4 farklı hükümetin olduğunu ve ülkenin 4 ayrı hükümet tarafından yönetildiğini kaydetti. Sucuoğlu, hükümetin tek ağız konuşmadığını ifade ederek, hükümet ortaklarının sürekli farklı cevaplar verdiğini ve kime nasıl inanacaklarını sordu.

“BİR SENEDE NE DEĞİŞTİ?”

Bir gazetecinin paylaştığı bilgiyi referans gösteren Faiz Sucuoğlu, gazetecinin ekonomik protokol ile ilgili kesin bilgi ifadelerine yer verdiğini ve buna göre  ekonomik protokolde Limanların, Telefon idaresinin Kamu özel İşbirliğini öngördüğünü söylediğini ifade etti. Sucuoğlu Bakanlık yaptığı dönemi hatırlatarak, “ Sağlık Bakanlığı dönemimde hastaneler olayı da aynıydı, ancak CTP dünya görüşümüze aykırı gerekçesiyle karşı çıkmıştı, bir senede ne değişti, CTP’nin dünya görüşü mü değişiyor?” ifadelerine yer verdi.

“GENEL SAĞLIK SİGORTASI RAFTA”

Genel Sağlık sigortası hakkında da konuşan Sucuoğlu, Genel Sağlık sigorta yasa tasarısını Sağlık Bakanının çalışmaya yolladığını söylediğini, Çalışma Bakanının da “beni ilgilendirmez” tavrında olduğunu ifade ederek, yasanın tozlu raflarda beklediğini kaydetti.

“ÖNCE ÇALIŞ, SONRA KOMİTEYE KOY”

Sucuoğlu, kamu reformu ile ilgili de yöntemin yanlış olduğunu kaydederek, Yasa tasarısı hazırlanmadan önce sendikaların neden çağrılıp konuların tartışılmadığını sordu. “Önce çalış sonra komiteye koy” diyen Sucuoğlu, tasarı tartışılıp çalışıldıktan sonra komitede son noktanın koyulacağının altını çizdi.

“MÜDÜR ZAM KAÇINILMAZ DİYOR”

Çoklu tarife ile ilgili bir soru üzerine Sucuoğlu, “3lü tarife esasında hükümetin zam kelimesini kullanmaktan çekindiği için kullandığı yöntemdi.” İfadesine yer vererek, KIB-TEK müdürünün “zam kaçınılmaz” dediğini kaydetti.

“ZAM YAPIP GÖNÜLLÜLÜK DİYORLAR”

Sucuoğlu, sağlık fonu yasası kapsamında tüzük çıkarıldığını dile getirerek, “eskiden zorunlu olanı sözde gönüllülük esasına çeviriyorlar” diyerek, hastanedeki hizmetlerin yüzde 50 ile 100 arasında artışın olduğunu kaydetti ve şu ifadelere yer verdi; “İnsanlar evlerine yiyeceklerini götüremeyecek duruma gelmişken sözde gönüllülük esasıyla yapılıyor deniliyor. Zaten mevcut rakamlar fazlayken zam yapıyorsun. Zam demiyorsun, zorunluluktan gönüllülük diyorsun.”

“EĞİTİM VE TURİZM KAN KAYBEDİYOR”

Ülkenin lokomotif iki sektörü hakkında da konuşan Sucuoğlu, Turizmcilerin işletmelerini kapatma noktasına geldiğini, eğitimde de öğrenci sayısının azaldığını söyleyerek, “bu iki sektöre üvey evlat muamelesi yapılıyor, plan ve program yok, sektörler kan kaybediyor, konuşma dışında icraatları yok” dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.