1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Akıncı, Seçim ve Halkoylaması Değişiklik Yasası’nı imzaladı
Cumhurbaşkanı Akıncı, Seçim ve Halkoylaması Değişiklik Yasası’nı imzaladı

Cumhurbaşkanı Akıncı, Seçim ve Halkoylaması Değişiklik Yasası’nı imzaladı

Cumhurbaşkanı’nın onayının ardından yasa Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

A+A-

Cumhurbaşkanı Akıncı dün, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen 4 siyasi partinin genel başkanları ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Narin Şefik ile yasanın uygulanabilirliği ve teknik boyutlarıyla ilgili bir değerlendirme toplantısı yapmıştı.
 
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dünkü toplantıda, uygulamada karşılaşılabilecek olası zorlukların nasıl giderilebileceği ele alındı ve Cumhurbaşkanı, yasa ile ilgili olarak, başta sandık kurulları olmak üzere, seçmenlerin bilinçlendirilmesinin önemini vurguladı. 

Toplantıda ayrıca, yasanın öngördüğü ve Yüksek Seçim Kurulu tarafından hazırlanacak olan bilgilendirici broşürün önemi üzerinde duruldu.

Aldığı hukuki değerlendirmeler ve yapılan toplantının ardından Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Meclisi’nde kabul edilen Seçim ve Halkoylaması Değişiklik Yasası’nı bugün imzaladı. Cumhurbaşkanı’nın onayının ardından yasa Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.