1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DSİ bazı görevlerini özele devrediyor
DSİ bazı görevlerini özele devrediyor

DSİ bazı görevlerini özele devrediyor

Türkiye Devlet Su İşleri Dairesi’nin KKTC’ye düzenli su aktarımı ve KKTC’ye gelen suyun sisteme verilmesinin de yer aldığı görevlerinin bir kısmı içeren özelleştirme için Ankara’da ihaleye açıldı.

A+A-

İHALE ANKARA’DA: Türkiye’den KKTC’ye gelen suyun sisteme sağlıklı verilebilmesi için bir yıldır Türkiye Devlet Su İşleri Dairesi tarafından yapılan bazı işler özel bir şirkete devredilmek için Ankara’da ihaleye açıldı. İhale 13 Kasım’da yapılacak

YERLİ YABANCI ŞİRKETLERE AÇIK: Türkiye Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından çıkılan ihalenin niteliği ise “KKTC Su Temin Projesi kapsamında inşa edilen tesislerin işletme, bakım-onarım, temizlik ve periyodik kontrol hizmetleri” olarak ifade edildi. İhale hem yerli hem de yabancı şirketlere açık

Bertuğ TOPAL

KKTC SU Temin Projesi’nin hayata geçmesinin ardından KKTC devletinin suyun yönetimi konusunda bir karara varamaması ile ortaya çıkan ve Türkiye Devlet Su İşleri Dairesi’nin yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü bazı kontrol ve bakım hizmetleri için ihaleye çıkıldı.

Türkiye Devlet Su İşleri, KKTC Su Temin Projesi kapsamında inşa edilen tesislerin işletme, bakım-onarım, temizlik ve periyodik kontrol hizmetlerini özele devrediyor.

Ankara’da önceki gün açılan ihale ile Devlet Su İşleri’nin KKTC’de suyun işleyişi ile alakalı görevleri özel şirketler tarafından yapılacak.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından çıkılan ihalenin niteliği ise “KKTC Su Temin Projesi kapsamında inşa edilen tesislerin işletme,

bakım-onarım, temizlik ve periyodik kontrol hizmetleri” olarak ifade edildi.

Toplam 3 yıl için açılan ihale, sonuçlanmasının ardından 1095 günlük bir süreyi kapsayacak.

Öte yandan ihale şartnamesinde yerli ve yabancı tüm şirketlerin ihaleye katılabileceği ifade ediliyor.

İhale Ankara’da gerçekleştirilecek

KKTC’ye Türkiye’den gelen suyun sağlıklı bir şekilde sisteme verilebilmesi için yapılan işlemler ihalenin sonuçlanmasıyla birlikte özel şirket tarafından yapılacak. Ancak bu işlemlerden belediyelerin suyu dağıtımı gibi konular etkilenmeyecek. Türkiye Devlet Su İşleri Dairesi’nden özel şirkete devredilmesi konusunda yapılacak ihale Devlet Su İşleri’nin Ankara’daki tesislerinde gerçekleştirilecek.

İşletme süresi 3 yıl

İhale şartnamesine göre KKTC’deki suyun sağlıklı bir şekilde sisteme verilmesi için yapılacak işlemlerin ihalesini kazanan özel şirket üç yıllık bir sürede suyu işletecek. İhale şartnamesinde 1095 gün olarak geçen süre içerisinde suyun işletilmesi, tesislerin bakım ve onarımı gibi bir çok konu yer alıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.