1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erhürman: “Bu yozlaşmış sistemi biz değiştireceğiz”
Erhürman: “Bu yozlaşmış sistemi biz değiştireceğiz”

Erhürman: “Bu yozlaşmış sistemi biz değiştireceğiz”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, önlerinde iki seçim bulunduğuna işaret ederek, “yozlaşmış sistemi” CTP’nin yerle bir edeceğine ve tüm halkın kazanacağına olan inancını dile getirdi.

A+A-

Hiçbir CTP’linin umutsuzluğa kapılma gibi bir lüksü olmadığını belirten Erhürman“Eğer bu yozlaşmış düzen, bu fasaryalar, bu yüzlerinde beş kat muşamba olanlar hepsi birden ortadan kalkacaksa, bunu bu ülkede tek bir parti yapabilir, o da CTP’dir, CTP’lilerdir” dedi.

CTP Girne İlçesi, geçtiğimiz akşam Dome Otel’de dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe Genel Başkan Tufan Erhürman, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, milletvekilleri, tüm ilçelerin başkanları ve yöneticileri, MYK ve PM üyelerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı. 

CTP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre, etkinlikte Genel Başkan Tufan Erhürman ve Girne İlçe Başkanı Mehmet Kale Kişi konuşma yaptı. 

Konuşmaların ardından CTP’nin ilk üyeleri arasında yer alan Erbay Özdenefe, Ali Şemi ve Mehmet Kim’e plaket verildi; ardından Girne İlçesi’nin hazırladığı ve CTP’nin mücadele tarihini anlatan bir sinevizyon gösterisi yapıldı. 

ERHÜRMAN: “CTP GÜNDEN GÜNE BÜYÜYOR”

Genel Başkan Tufan Erhürman, “UBP-DP azınlık hükümetinin ortalığı hukuksuzluğa, yolsuzluğa ve savaş çığırtkanlığına boğduğu bu günlerde dayanışmaya daha çok ihtiyaçları olduğunu”söyledi.

Hükümetin sığındığı tek bir limanın, Kıbrıs Türk halkının öz güvenini zedelemek olduğunu savunan Erhürman, sürekli “Bizden bir şey olmaz, bu memlekette hiçbir şeyi değiştiremeyiz, böyle gelmiş böyle gider” algısının yaratılmaya çalışıldığını kaydetti.

Erhürman, “Öz güvenimizi asla kaybetmeyeceğiz. Kıbrıs Türk halkı bundan çok daha zor koşullarda mücadele etti ve değiştirmeyi başardı. Çalışırız, yaparız” dedi. 

CTP Genel Başkanı Erhürman, “Bu algı operasyonuna CTP’lilerin vereceği en güzel yanıt, her yerde kol kola girerek, halkla kol kola girerek yürümek ve biz varız, buradayız, değiştireceğiz ve yapabiliriz demeye devam etmektir” diye konuştu. 

CTP’nin günden güne büyüdüğüne dikkat çeken Erhürman, partiye sürekli yeni üyelik başvurularının olduğunu, gençlerin CTP’de mücadele etmeyi seçtiğini söyledi ve son olarak Dipkarpaz’da 18 gencin partiye üye olduğunu belirtti.

“UMUTSUZLUĞA KAPILMA HAKKIMIZ YOK”

Hiçbir CTP’linin umutsuzluğa kapılma gibi bir lüksü olmadığını dile getiren Tufan Erhürman, “Eğer bu yozlaşmış düzen, bu fasaryalar, bu yüzlerinde beş kat muşamba olanlar hepsi birden ortadan kalkacaksa, bunu bu ülkede tek bir parti yapabilir, o da CTP’dir, CTP’lilerdir. O yüzden umutsuzluğa kapılma, öz güvenimizi yitirme, birbirimizle dayanışma içinde olmama gibi bir hakkımız, bir lüksümüz yok” dedi. Önlerinde iki seçim bulunduğunu kaydeden Erhürman, bu “yozlaşmış sistemi” yerle bir edeceklerini, bunu CTP’nin yapacağını ve tüm halkın kazanacağını vurguladı. 

KİŞİ: “ÇÖZÜM HEDEFİNDE MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Erhürman’ın ardından söz alan Girne İlçe Başkanı Mehmet Kale Kişi de, CTP’nin kurulduğu günden bu yana Kıbrıs’ı federal bir anlayışla birleştirmek için mücadele verdiklerini ve sorunun halen çözümsüzlüğünü koruduğuna dikkat çekti. Kişi, bu konuda CTP’nin kuruluş ilkeleri doğrultusunda mücadele etmeye devam edeceğini belirtti. 

Hükümete eleştiriler yapan Kişi, dayanışma içinde mücadelenin önemini vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.