1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Felsefe Okulu" başlıyor
"Felsefe Okulu" başlıyor

"Felsefe Okulu" başlıyor

FMV Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Prof. Dr. Örsan K. Öymen’in koordinatörlüğünde gerçekleşen Felsefe Okulu seminerlerinin altıncısı, 6-27 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek...

A+A-

FMV Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Prof. Dr. Örsan K. Öymen’in koordinatörlüğünde gerçekleşen Felsefe Okulu seminerlerinin altıncısı, 6-27 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

Her Çarşamba günü saat 19:00-21:00 saatleri arasında, İstanbul Nişantaşı’nda Feyziye Mektepleri Vakfı Sacit Öncel Salonu’nda gerçekleştirilecek olan seminerler, Prof. Dr. Örsan K. Öymen tarafından verilecek.

Üniversite içinden ve dışından herkese açık olan Felsefe Okulu VI seminerlerinde, 19. yüzyıl Alman filozofu Friedrich Nietzsche’nin düşünceleri ve kuramları ele alınacak.

ÖRSAN K. ÖYMEN KİMDİR

FMV Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Başkanı ve Öğretim Üyesi’dir. Lisans ve Doktora derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden, Yüksek Lisans derecesini New York Üniversitesi (NYU) Felsefe Bölümü’nden almıştır. Felsefedeki ilgi ve araştırma alanları Epistemoloji (Bilgi Felsefesi), Etik (Ahlak Felsefesi) ve Siyaset Felsefesi’dir. “Hume” (Say Yayınları), “Tanrı Var mıdır?” (Destek Yayınları), “Varlık ve Kuşku” (yayına hazırlanmakta), “Felsefe Yazıları”(yayına hazırlanmakta) ve “Karanlıktan Yağan Kar” (yayına hazır) adlı beşkitabı ve alanında yayınlanmış birçok ulusal ve uluslararası akademik makalesi bulunmaktadır. 19 yıldır düzenlenen “Assos’ta Felsefe” adlı etkinliğin kurucusu ve direktörü, Felsefe Sanat Bilim Derneği’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarıdır.

Program şöyle:

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.