1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakkımı helal etmiyorum
Hakkımı helal etmiyorum

Hakkımı helal etmiyorum

Beşiktaş'ın 20 Ekim'de yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulunda başkan adayı olan Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman'a hakkını helal etmediğini söyledi.

A+A-

Beşiktaş Başkan adayı Ahmet Nur Çebi, 20 Ekim’de yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulu öncesi basın toplantısı düzenledi. Ahmet Nur Çebi, toplantıda Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı eleştirdi.

Çengelköy’de bir restoranda basın mensuplarıyla buluşan Ahmet Nur Çebi, “Ben Şenol hocayla ekip değilmişim. Bana abi diyen, kendisine 6,5 yıl hizmet etmiş ikinci başkanı için söylenecek şey değildi ama sürekli ben diyen birisinden biz demeyi beklemek yanlıştı. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Şampiyonluklarda geçen emeklerimi, oraya ortak etmemeye çalışması nedeniyle hakkımı helal etmiyorum” diye konuştu.

Ahmet Nur Çebi, yedi senede çok üzüldüğü olaylar yaşadığını anlatarak, “Yedi senede çektiklerim ve kulüpten ayrıldıktan sonraki 1 senede yaşadıklarım içimi yaktı. Çok üzüldüğüm olaylar yaşadım. Başkanın abi dediği biriyim bir telefon, bir bayram mesajı göndermedi. Stada bile davet edilmedim. Bunun nedenini bilmiyorum. Bilsem rahatlayacağım. Pusucular kim. Etrafımdaki bazı arkadaşlarımın bana saygısız tutumlarına, bana mobbing uygulanırken sessiz kalan bir başkanla 7 sene abi-kardeş ilişkisi yaşadım. Kırgınım ama geri gelip Beşiktaş’a hizmet etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“BENİM İÇİM ÇOK DERTLİ”

İçinin çok dertli olduğunu söyleyen Çebi, “Adaletin olmadığı yerde huzur, huzurun olmadığı yerde başarı olmaz. Benimle ilgili yalan yanlış ifadelerde bulunan birinin disipline verilmesini başkan önerdi. Başkana yanlış ifadelerde bulunan genç bir çocuk vardı. Başkana hakaret eden kişinin ihracına, bana iftira atanın suçu olmadığına karar verdi disiplin kurulu. Biz bunları yaşadık. Benim içim çok dertli” yorumunu yaptı.

Başkan adayı Çebi, göreve ilk geldiğinde de kulübün ekonomik durumunun aynı olduğunu belirterek, “Yedi sene evvel de geldiğimde kulüp bugünkü kadar sıkıntıdaydı. Kasaba, manava gidip tek tek konuştuğumu hiç unutmuyorum. İstekli ve arzuluyum. İlk icraat, genel kurula yetki almak için gideceğim. Tüzükte değişiklikler istiyorum. UEFA ile ilgili gidip gitmeme sorunlarımız var onları çözmeye çalışacağız. Bu kulübü sanki bu hale ben getirdim, sanki biz geldiğimizde 0 borç vardı. Kendisine değer verdiğim saygı duyduğum hizmet ettiğim arkadaşların bana yaptıklarına hakkımı helal etmiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarların başkan ve yöneticilere saygısız ifadeler kullanmaması gerektiğine değinen Çebi, “Takımı motive edecek tezahürat yapsınlar. Yöneticilere ne kadar kızgın olurlarsa olsunlar kendilerini frenlesinler. Beşiktaş’ı üzmesinler. Beşiktaş’ı terk etmesinler. Camiamıza yakışmayan şeyler yapmasınlar” dedi

“ADALI’YI AYNI DÜZENİN DEVAMI OLARAK GÖRÜYORUM”

Siyah-beyazlı kulübün 19 yıldır aynı mantıkta insanlar tarafından yönetildiğini kaydeden Çebi, “19 yıldır birileri görevi bırakıyor ve aynı mantıkta olan birileri bu göreve devam ediyor. Bizim dönemimizdeki başkanlığın da böyle olduğunu hissetmiş oluyorum. Adalı’yı aynı düzenin devamı olarak görüyorum. Yeni bir kongre yeni bir düzen ve devrim için gelmeyi planlıyorum. Mücadele etme isteğim ve hırsım var. Kulübümüzde çalışan bazı insanları maalesef kendilerine göre aday tespit edip, destekleme kararı alması ve bunu hoş olmayan şekilde icra etmiş olması hırsımı arttırıyor. Bu tür tavır ve davranışların beni daha çok istekli hale getirdiğini söylemeliyim” değerlendirmesinde bulundu.

“CAMİAYA PEMBE YALAN SÖYLEMEYECEĞİM”

Ahmet Nur Çebi, başkan adaylarının sözlerine dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Adalı’nın dernek ziyaretlerinde hakkımda söylediği şeyleri duyuyorum. Yarın başkan olduğumda bana başkanım diye hitap etmek zorunda kalacak. Ben de ona başkanım diyeceğim. Hırslarımızla hareket etmeyeceğiz, camiaya pembe yalan söylemeyeceğim, şeffaf olacağım. Bu camianın 1 kuruşu için 1 saat değil 1 ay düşünerek karar vereceğim” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’a devrim yapmak için gelmek istediğini söyleyen Çebi, şöyle devam etti:

“Seçim süresince herkesin değişik uygulaması olmuştur. Dernekler ve taraftarlarla buluşmaya İstanbul’da çalışıyorum ama Anadolu’ya gidemedim. Ayın 20’sinde herkesin gelip oy kullanmasını rica ediyorum. Beşiktaş’ta bindirilmiş kıtalar var ifadeleri yıllardır süre geliyor. Bunu Beşiktaş’a yakıştırmıyorum. Bizde böyle bir şey yok. Blok oylar var ise gelin bunları bir şekilde halledip çözelim. Bu seçim öyle bir seçim olacak.”

“HESAP VERMEYE HAZIRIM”

Çebi, icra kurulu başkanı olmasına rağmen bazı kararların kendisine sorulmadan aldığının altını çizerek, şu görüşleri paylaştı:

“Beşiktaş’ta bütün kararları başkan alır. Bugüne kadar başkan bunu ifade etmiştir. Başkanım her şeyden sorumluyum, haberim olmadan kuş uçmaz ifadeleri var ama ikinci başkanın haberi olmadan kuş uçar. Son zamanlarda söylenen paralar nerede ifadelerinin benim tarafımdan dizayn ettirildiği söyleniyor. Taraftarı seviyorum ama onlarla hep mesafeli oldum. Hepsinin yüzünü hatırlıyorum ama isimlerini ve telefonları bilmiyorum. İcra kurulu başkanıydım. Ama nasıl bir icra kurulu başkanı olduğumu ayrıldıktan sonra birçok şeyin icra kurulundan geçmeden icra edildiğini gördüm. Bunların pozitif tarafları da negatif tarafları da olmuştur. Fikret Orman’ın bana verdiği görevleri Beşiktaş sevgimle ve ona olan saygımla icra etmişimdir. Deniz Atalay’ın ‘Ahmet Nur Çebi’ye sorsunlar’ lafını gelsinler bana sorsunlar. Ben transferde görev yapmadım, Futbol AŞ’de görev yapmadım. Zor görevler yaptım ve bana bu görevi veren Orman’a yine de teşekkür ediyorum. 6,5 yılın içerisi başarılarla dolu. Beraber çalıştığım arkadaşlarımla birlikte biz yaptık bunları. Önüme çıkacak olan kötü bir durum varsa bunların hesabını vermeye hazırım. Vicdanım çok rahat. Oluşan borçların benim dönemimde olduğunu idda eden adaylar var. Hatta birisi beni 3 milyar lira borç takarak gittiğimi söylemiş.”

“VAZİFEM YOZLAŞMAYA BAŞLAYAN DEĞERLERİ…”

Beşiktaş’ın değerlerinin yozlaştırıldığını savunan Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birinci vazifem yozlaşmaya başlayan değerleri bu kuruma geri getirmek. Unutturulmaya çalışılan değerlerimiz var. Biz bir değerler manzumesine aşık olduk. Bunları sahiplenmeyen başkanlarla beraberiz bir süredir. Gelir gider dengesini pozitife çevirmek için geleceğim. Her türlü Beşiktaş’la ilgili acı reçeteleri genel kurulla konuşacağım. Bu yolda yalnız yürümek istemediğimi, yanımda olacakların destek olmalarını rica ediyorum.”

“EKİBİMİN SORUMLULUĞUNU TAŞIMAYA HAZIRIM”

Ahmet Nur Çebi, görev süresi dolana kadar borçları aşağı indirmeye gayret edeceğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Kendime göre güçlü yönetim kuruyorum. Ekibimin sorumluluğunu taşımaya hazırım. Niyetim görev sürem dolana kadar borçları aşağı eğilmiş, faiz giderleri azaltılmış bir Beşiktaş. Futbol ve altyapı stratejilerim var. Acı çekeceğiz, hep beraber çekeceğiz. Yangını söndürmek niyetiyle geliyorum. Çok sevdiğim değerli camianın etik değerlerini kaybetmeye başlamasının mahvımıza sebep olacağın görüyorum. Ekonomiyi hallederiz. Kaybolmaya başlayan değerlerimizi ayakta tutmak için gelmek istiyorum. Allah hep iyilerin yanında olur, kötülerin yanında olmaz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.