1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Halkla bağı kopmuş bir belediye aldık”
“Halkla bağı kopmuş bir belediye aldık”

“Halkla bağı kopmuş bir belediye aldık”

LTB Başkanı Harmancı, görevi devraldığında gündemden düşmeyen, çok tartışılan ve röntgeni çekilmiş bir belediye olduğunu, her şeyden önce inancını kaybetmiş, güven ortamı kalmayan ve halkla bağını koparmış bir tablo bulduklarını savundu

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı göreve geldiği günden bugüne yapılan icraatlardan altyapıya, nüfustan kanalizasyona park sorunundan belediye sayılarının azaltılmasına, çıkılan ihalelerden, Surlariçi’nin canlandırılmasına ve daha birçok konuya dair Haberci’ye samimi açıklamalarda bulundu.

Ada’nın en kalabalık nüfusuna sahip Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bugün geldiği noktanın geçmişe nazaran daha sağlıklı bir işleyişi kavuştuğunu söyleyen Başkan Mehmet Harmancı, yakalanılan ivmenin sürdürülebilir olması için ise bir an evvel belediyelere yönelik hayat bulması beklenen reformlar ve revize edilmesi gereken yasaların hayata sokulması gerektiğini kaydetti. Lefkoşa’nın 15 yılının çalındığını söyleyen Harmancı, %60 performans gösteren bütçeden bugün %85’e çıkan bir performansa ulaşıldığına da işaret etti.

“HALKLA BAĞI KOPMUŞ BİR BELEDİYE ALDIK”

Görevi devraldığında Lefkoşa Türk Belediyesi’nin gündemden düşmeyen, çok tartışılan ve röntgeni çekilmiş bir belediye olduğunu ifade eden Harmancı, banka borcu 35 milyona yakın, çalışan sayısı 900’ün üzerinde ve her şeyden önce inancını kaybetmiş, güven ortamı kalmayan ve halkla bağını koparmış bir tablonun içerisinde yeni bir döneme adım atıldığını anlattı.

Harmancı, “Sosyolojik açıdan halkla bağları kopmuş belediyeyi yeniden halka birleştirmek ve ekonomiyi yoluna koymak birincil görevimizdi. Gelir ve gider arasında ciddi bir dengesizlik vardı, bunu yoluna koyarak sabırla ve iyi niyetli bir şekilde çalışmalarımıza başladık” dedi.

“BANKA BORCU KAPANDI,  İSTİHDAM DÜŞÜRÜLDÜ”

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 2018 yılında banka borcunun kapandığı bilgisini veren Harmancı, bugün gelinen noktada çalışan sayısının da 798’e çekildiğini ve şimdiye kadar mevcut kadroya yeni istihdam yapılmadığını dile getirdi.

Belediyenin giderlerinin düşürülmesi noktasında yapılan çalışmaların başında araç satışlarının geldiğine işaret eden Harmancı, 30’a yakın aracın bu anlamda elden çıkarıldığını kaydetti.

Haberin devamı için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.