1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Haluk Levent YÖK Başkanı'na çıkıyor
Haluk Levent YÖK Başkanı'na çıkıyor

Haluk Levent YÖK Başkanı'na çıkıyor

Anadolu Halk ve Barış Platformu Derneği (AHBAP) Kurucu Başkanı Sanatçı Haluk Levent ise gelen talepler nedeniyle konuyu görüşmek için YÖK’e gideceğini duyurdu.

A+A-

Bugüne kadar özel yetenek sınavı ile öğrenci alan 14 yükseköğretim bölümü ile ilgili önemli bir karar alındı. Yükseköğretim kurumlarında bugüne kadar özel yetenek sınavı ile öğrenci alan 14 bölüme, 2020 YKS'de merkezi yerleştirme ile öğrenci yerleştirilmesine karar verildi.

Söz konusu 14 bölüm ise 'Çizgi Film (Animasyon), Grafik, Grafik Resimleme ve Baskı, Grafik Tasarım, Moda Giyim Tasarımı, Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Rekreasyon, Spor Bilimleri, Spor Yöneticiliği, Tekstil, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama, Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı' olarak sıralandı.

Karara kamuoyundan büyük tepki geldi.

HALUK LEVENT’TEN MESAJ

Tepkilerin ardından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Genel Kurulu kararıyla özel yetenekle öğrenci alan 128 programdan sadece 14'üne merkezi yerleştirmeyle öğrenci alımına geçileceğini belirterek, "Bu 14 programın hepsi zaten merkezi yerleştirmeyle de öğrenci alıyordu. Özel yetenek sınavı kaldırıldı iddiası bütünüyle gerçek dışı" dedi.

Anadolu Halk ve Barış Platformu Derneği (AHBAP) Kurucu Başkanı Sanatçı Haluk Levent ise gelen talepler nedeniyle konuyu görüşmek için YÖK’e gideceğini duyurdu.  

 

Haluk Levent “Güzel sanatlar için ‘yetenek sınavının kaldırılması’ konusu var gündemde. Öğrenci kardeşlerimin ısrarlı tacizleri twitleriyle kapıdan bacadan girmeleri yolda önümü kesmeleri sonucu  konuyu görüşmek üzere yarın YÖK’e uğrayacağım. Merak etmeyin ülen Haluk abiniz yanınızda” mesajını yaımladı.

İşte o mesaj:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.