1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzcan: “Defteri alıp kaçmışım, diktatörmüşüm, hepsi yalan”
İzcan: “Defteri alıp kaçmışım, diktatörmüşüm, hepsi yalan”

İzcan: “Defteri alıp kaçmışım, diktatörmüşüm, hepsi yalan”

BKP Başkanı İzcan, bir takım çevrelerin partilerin içini karıştırdığını belirterek, “bazı arkadaşlarımız bunlara alet oluyor” dedi...

A+A-

Deniz Abidin 

BKP Başkanı İzzet İzcan, partisinde soon yaşanan gelişmeleri Yeni Bakış Gazetesi'ne değerlendirdi. İzcan, ülkenin ihtiyacının demokrasiye ve barışa inanan emekten yana olan güçlerin sokakta, meydanda ve parlamentoda birlikte hareket etmesi olduğunu ifade ederek, BKP’nin bunun öncülüğünü yapmaya çalıştığını söyledi.

İzcan, bu konuda partinin çalışmalar yaptığını ve bunun sonucunda TKP-Yeni Güçler-BKP ve buna destek verecek sendika ve sivil toplum örgütü bireylerle birlikte değişim ve kurtuluş ittifakı altında bir ittifak kurulması yönünde anlayış birliğinin oluştuğunu belirtti. İzcan, bunu partisinin yetkili kurullarına  taşıyarak tartışmaya açtığını kaydetti.
 
“Şahsıma hakaret içeren kampanya başlatıldı”

İzcan, parti kurultayının bu konuda karar vermesini istediğini ifade ederek, Genel Başkan olarak bunun kendi yetkisinde olan bir şey olduğunu söyledi. İzcan, bir grup partilinin kongreyi istemediğini, halktan korktuğunu, güç birliğini engellemek isteyerek, şahsına, kişiliğine ve bunca yıllık mücadelesine yönelik hakaretler içeren kampanya başlattığını belirtti.
 
“Verdiğim mücadele Kıbrıs Türkü’nün kimliğini korumak için”

İzcan, şöyle devam etti, “Defteri almış ve kaçmışım. Diktatörmüşüm. Bunların hepsi yalandır. Halkımızın bilmesini isterim ki benim verdiğim mücadele Kıbrıs Türkü’nün kimliğini ve varlığını korumak içindir. Hiçbir siyasal örgüt bu ülkede yalnız başına barışı ve huzuru getiremez. Solun ve demokratik güçlerin küçük küçük gruplar halinde parçalı durması, birbiriyle kavga etmesi, yarış içine girmesi halka hiçbir şey kazandırmaz. Bu yine egemen güçlerin karlı çıkacağı bir sonuç doğurur. İşte İzzet İzcan ve BKP bunu önlemeye çalışmaktadır. Bunu engelleyerek birleşik güçlü bir ittifak yaratmaya çalışmaktadır. Biz toplumun önünü açacak bir birlik yaratmaya çalışıyoruz. Aşırı tavırlarıyla toplumu korkutanlar bu topluma bir şey veremez”  
 
“Kimse beni Kıbrıs Türkü için çalışmaktan alıkoyamaz”

İzcan, şahsına yönelik başlatılan karalama kampanyasının çok büyük bir haksızlık olduğunu ifade ederek, tüm bunları reddettiğini ve kınadığını söyledi. İzcan, “Kimse beni Kıbrıs Türkü için çalışmaktan alıkoyamaz” diyerek, 22 Ekim’de yapılacak olan parti kurultayında en doğru kararın verileceğini belirtti.
 
“Bir takım çevreler partilerin içini karıştırıyor”

“Siyaseti halk için yapmak isteyen biriyim” diyen İzcan, çözüm istediğini söyleyen siyasal güçlerin birleşip beraber seçenek olmasını istediğini söyledi.

İzcan, “Bir takım çevreler partilerin içini karıştırıyor. Bazı arkadaşlarımız da bunlara alet oluyor” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.