1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. “Kıbrıs, canımızın ve vatanımızın bir parçası”
“Kıbrıs, canımızın ve vatanımızın bir parçası”

“Kıbrıs, canımızın ve vatanımızın bir parçası”

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kuzey Kıbrıs standındaki “Kıbrıs Evi”ni ziyaret etti.

A+A-

Ali CANSU (LONDRA)

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Kuzey Kıbrıs standındaki “Kıbrıs Evi”ni ziyaret etti. Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada “Kıbrıs bizim canımız, canımızın bir parçası, vatanımızın bir parçası. Kıbrıs'ın da burada bu güzel fuarda temsil edilmesi gerçekten çok değerli, önemli” dedi.

Kuzey Kıbrıs’ın canlarının bir parçası olduğunu dile getiren Kurtulmuş, Kuzey Kıbrıs’ın WTM’de temsil edilmesinin önemli ve değerli olduğuna dikkat çekti. KKTC’nin İngiltere fuarında görünmesinden dolayı Fikri Ataoğlu’na teşekkür eden Kurtulmuş, Türkiye olarak diğer alanlarda olduğu gibi turizm alanında da KKTC ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

“Her yerde görünür ve daha iyiyi yapmamamız şart”

Kurtulmuş, Kuzey Kıbrıs’ın her yerde görünmesi gerektiğini kaydederek, “Dünyanın ikinci fuarında gözükmek bile başlı başına bir ayrıcalıktır” dedi.

Kuzey Kıbrıs’ın doğal güzellikleri olan tabiat harikası bir yer olduğunu anlatan Kurtulmuş, Kuzey Kıbrıs’ın tanıtılması için her platformun kullanılması gerektiğini belirtti. “Kuzey Kıbrıs’ın her yerde görünür olup, daha iyiyi yapabilmemiz şarttır” diyen Kurtulmuş, bunun için sürekli hareket halinde olunmasının kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

Turizmde bir ülkenin veya destinasyonun marka değerinin, sürekli ifade edilerek, sürekli konuşulup, hatırlatılarak oluşan bir şey olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, “Böylece buraya gelen bütün misafirler Kuzey Kıbrıs’ın varlığını biliyor. Bilenler de daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Ben bunun önemli bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Her türlü işbirliğine hazırız”

“Kıbrıs Evi”ni ziyareti sırasında KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Kıbrıs'a özgü lezzetleri deneyen Kurtulmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kıbrıs bizim canımız, canımızın bir parçası, vatanımızın bir parçası. Kuzey Kıbrıs'ın da burada bu güzel fuarda temsil edilmesi gerçekten çok değerli, önemli. Sayın Bakanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Biz de Kıbrıs’ın burada görünmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Türkiye olarak turizm alanında her türlü iş birliği yapmaya hazır olduğumuzu da zaten söylemeye bile gerek yok.” diye konuştu.
“Her yerde görünmemiz lazım”

Bakan Kurtulmuş, KKTC’nin yurtdışındaki tanıtımlarına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

"Her yerde görünmemiz lazım. Bu fuarda görünmek bile başlı başına bir iştir. Nihayetinde hakikaten Kuzey Kıbrıs fevkalade doğal güzellikleri olan bir tabiat harikası bir yer. Buranın tanıtılması için her platformu kullanmamız gerekiyor. Burayı da arkadaşlarımız gayet güzel bir şekilde değerlendiriyorlar. Daha iyi olabilir mi? Tabiki olabilir. Ama bizim her yerde görünüyor olmamız, sürekli daha iyiyi yapabilmek için hareket halinde olmamız gerekiyor. Nihayetinde turizmde öyle bir şey var ki bir ülkenin ya da bir destinasyonun marka değeri sürekli ifade edilerek, sürekli konuşularak, sürekli hatırlatarak oluşan bir şey. Böylece burada, gelen bütün misafirler Kuzey Kıbrıs’ın varlığını önce biliyor, bilenler de daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Ben bunun önemli bir adım olduğunu düşünüyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.