1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Kıbrıs Türk Kültür Derneği, DR Küçük’ü ve Denktaş'ı andı
Kıbrıs Türk Kültür Derneği, DR Küçük’ü ve Denktaş'ı andı

Kıbrıs Türk Kültür Derneği, DR Küçük’ü ve Denktaş'ı andı

Kıbrıs Türk Kültür Derneği yayınladığı mesajla, mücadele Lideri Dr. Fazıl Küçük’ü ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı andı.

A+A-

Kıbrıs Türk Kültür Derneği, Kıbrıs Türk halkının, egemen, bağımsız, özgür ve güvenlik içinde kendi geleceğini belirleme hakkını kullanarak değişmez tercihi ve kararlı duruşu ile kurduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nde geleceğinden emin olarak huzur içinde yaşıyorsa, Dr. Fazıl Küçük’ün öncülük ederek başlattığı varoluş mücadelesi ve Rauf Raif Denktaş’ın yaşamı boyunca direnişçi kimliği, siyasi, hukuki ve diplomasi yetenekleriyle sürdürdüğü mücadelesi sayesinde olduğunu vurguladı.
Kıbrıs Türk Kültür Derneği yayınladığı mesajla, mücadele Lideri Dr. Fazıl Küçük’ü ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı andı.

Kıbrıs Türk Kültür Derneği, Türk halkının, İngiliz Sömürge Yönetimi’nde uygulanan bütün baskılara, ayırımcı uygulamalara direnerek, liderleri Dr. Küçük ve Denktaş’a inanarak, güvenerek zor koşullarda verdiği mücadele ve ortaya koyduğu direnişiyle bugünlere ulaştığını hatırlattı.
KKTC kurulana kadar yaşananları, verilen mücadeleyi anlatan Dernek, “ Liderlerimizi özlemle ve şükranla anarken mücadelelerine, emanetlerine sahip çıkarak, inançla korumak yerine Rum-Yunan tuzaklarıyla kurgulanmış olan Crans Montana müzakere sürecinde görüldüğü ve günümüzde ise sözde ‘barış’ adı altında sürdürdükleri Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne karşı kurdukları yeni ittifaklar karşısında, dünden daha çok dikkatli, özenli ve birlik beraberlik içinde devletimize, hak ve çıkarlarımıza sahip çıkma duyarlılığını göstermek zorundayız” dedi.

Dernek mesajını şöyle tamamladı;
“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devletini ortadan kaldıracak, devletimizi eyalete dönüştürecek, halkımızı azınlık statüsüne düşürecek sözde ‘birleşik Kıbrıs’ yaratılmaya ve ‘Kıbrıslılık’ anlayışının yaygınlaştırılmaya çalışıldığı bir süreçte Öncü Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş’ı, özlemle anıyor, Onların tavizsiz dik duruşunu ve egemenliğimize sahip çıkan kararlı mücadelesini arıyor, her açıdan doldurulamayan yokluklarını hissediyoruz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk halkı egemen, özgür ve bağımsız bir halk olarak Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğü altında sonsuza kadar yaşayacaktır.
 Bu inanç ve güven duygularımızla, İngiliz Sömürge Yönetimi’nin karanlık baskıcı günlerinde öncü bir lider olarak mücadeleyi başlatan Dr. Fazıl Küçük’ü ve Kıbrıs Türk halkının egemenlik, özgürlük ve varoluş mücadelesine yaşamını adayan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yaşatılması, Türk halkının egemenlik hakkının ve bağımsızlığının korunması için son nefesine kadar mücadelesini sürdüren Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ı, kalbimizde yaşatarak sonsuzluğa uğurladığımız yıl dönümlerinde şükranla, özlemle, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.