1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "Kıbrıs’ın partisi olma yolunda ilerlemek istiyoruz"
"Kıbrıs’ın partisi olma yolunda ilerlemek istiyoruz"

"Kıbrıs’ın partisi olma yolunda ilerlemek istiyoruz"

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, “Türkiyelilerin partisi” söylemlerine de yanıt verdi

A+A-

Yeniden Doğuş Partisi’nin ülkeye 1974’te gelen Türkiyeli vatandaşlarla özdeşleştiğini, hatta sadece bu kitleyi arkasına alarak siyaseten yoluna devam ettiği konusunda çıkan söylemleri değerlendirmesi istenen Arıklı, YDP’nin tüm ülke seçmenine, Kıbrıs’a ait bir parti olduğunu vurguladı

Arıklı açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Başlangıçta çok rahatsız oluyordum. Türkiyelilerin partisi, sadece Türkiyelilerin oyunu alıyor söylemlerinden rahatsız oluyordum. Bu yafta beni ciddi şekilde rahatsız ediyordu. Ama artık kanıksadım. Benim gibi diğer arkadaşlarımın da umurunda olduğunu düşünmüyorum. Neticede Türkiye’den gelen vatandaşlar da KKTC Anayasası’nın öngördüğü hakları kullanma konusunda en doğal haklara sahipler. 200 bin civarında seçmenin olduğu bir ülkede 70 bin civarında Türkiyeli taban sizi kendi politikalarına kendi düşüncelerine layık bulduysa bu da çok da yadırganmaması gereken demokratik bir olay diye düşünüyorum. Bu hemşerilik duygusuyla açıklanabilecek bir olay. Biz Kıbrıs’ın partisi olmayı istiyoruz. Kıbrıs’ın partisi olma yolunda ilerlemek istiyoruz. Aidiyetimiz burası. Biz geri dönüş gemilerini yakmış insanların partisiyiz. Türkiye’de vefat eden ölülülerimizi bile buraya getirip gömüyoruz. Bundan daha büyük bir aidiyet duygusu olabilir mi? Onun için hem Türkiye kökenlilerin hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin partisi olmak zorundayız. Her kesimin sorunlarını mecliste dile getiren bir performansımız var. Bu konuda da takdir görüyoruz.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.