1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KTAMS Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde genel hizmet görevlisi sıkıntısı yaşandığını belirtti
KTAMS Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde genel hizmet görevlisi sıkıntısı yaşandığını belirtti

KTAMS Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde genel hizmet görevlisi sıkıntısı yaşandığını belirtti

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde genel hizmet görevlisi açısından ciddi sıkıntılar yaşandığını belirterek, yetkilileri önlem almaya çağırdı.

A+A-

Yazılı bir açıklamada yapan Kaptan, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde gerek yaralı ve hastaları servisler arasında taşıma, gerekse hastaların tetkik edilmesi gereken örnekleri laboratuara götüren, hastaneye gelen veya servislere dağıtımı gereken eşya veya malzemeyi taşıma veya tasnif etme işi yapan hizmet görevlilerinin sayısının “bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azaldığını”, bu durumun hastalar açısından “hayati tehlike yarattığını” kaydetti. 

Hastanenin acil servisinde bugün sadece 1 hizmet görevlisinin görev ifa ettiğini, bazı servislerde ise hiç bir hizmet görevlisi bulunmadığını belirten Kaptan, meydana gelebilecek can kaybını önlemek adına Sağlık Bakanlığı yetkililerini, derhal, başta acil servise olmak üzere hizmet görevlisi  istihdamını yapmaya davet etti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.