1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Özel kaleme Mersin kıyağı
Özel kaleme Mersin kıyağı

Özel kaleme Mersin kıyağı

Seçim yasaklarına kısa bir süre kala Turizm Bakanlığı’nda, skandal bir görevlendirme ortaya çıktı.

A+A-

ASAKLARA 5 KALA: Turizm Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Kazım Türkan seçim yasaklarına kısa süre kala görevden alınarak Mersin’deki Yurtdışı Turizm Enformasyon Ofisi’ne 1 yıl sözleşmeyle turizm temsilcisi olarak atandı

BÖYLE BİR OİFS YOK: KKTC’nin Mersin’de Yurtdışı Turizm Enformasyon Ofisi olmayışı ise olayı tam bir skandala dönüştürdü. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, atamanın ivedilikle yapılması talebine ilişkin yazısını 26 Ekim’de kaleme aldı

HAVADİS ÖZEL

Ülkede seçim kararı alınması ile birlikte bürokratlarına yer arayan Turizm Bakanlığı, özel kalem müdürü Kazım Türkan’ı Mersin KKTC temsilciliği görevlisi yapmaya çalışıyor.

Cumhurbaşkanlığı’na gönderilen görevden alma kararnamesi 7 Kasım 2017 tarihi itibarı ile imzalanarak Başbakanlığa iletildi.

Turizm Bakanlığı Özel Kalem müdürü Kazım Türkan, Mersin’de KKTC Turizm Temsilciliği görevlisi yapılmaya çalışıyor.

Seçime 5 gün kala

Kazım Türkan’ın görevden alınması ve Mersin KKTC Temsilciliği’ne atanması işleminin seçim yasaklarına kısa bir süre kala yapılması ciddi tepki topladı.

Ofis yok

İşin en ilginç tarafı ise görevlendirme için yazılan belgede yer alan Mersin Yurtdışı Ofisi’nin hiç kurulmamış olması. Ofisin olmaması bir yana, Dışişleri Bakanlığı’nın da kendisine bağlı konsoloslukta böyle bir görevlinin yer almasını resmi yazı ile reddettiği öğrenildi.

Olmayan ofise atama

Olmayan bir ofise varmışçasına Turizm Bakanlığı tarafından atama yapılması muhalefet kanadından tepki topladı. Bu atamayı yapan ve onaylayan kurumlar ise Başbakanlık ve Turizm Bakanlığı olarak görülüyor.

İlk değil

Turizm Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Kazım Türkan’ın yanı sıra Antalya’da Habibe Elbasan ve Nazmi Pınar turizm memuru olarak bulunduğu biliniyor.

Turizm Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Kazım Türkan’ın yanı sıra Türkan ile birlikte Ufuk Soğur isimli kişi de Mersin’de olmayan turizm ofislerine atandı.

Türkiye’ye taşınanlara maaş ödeniyor

Nazmi Pınar ile başlayan ve Kazım Türkan ve Ufuk Soğur ile devam eden süreçte Türkiye’ye giden ve orada yaşamını sürdürmek isteyen kişilere bu yolla maaş ödeniyor. Nazmi Pınar döneminde ciddi eleştiri alan konu ile ilgili hükümet geri adım atmamıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.