1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3.  “ Psikolojik sıkıntılar ve baskı etkenler arasında”
 “ Psikolojik sıkıntılar ve baskı etkenler arasında”

 “ Psikolojik sıkıntılar ve baskı etkenler arasında”

Uzman Sosyolog Nihal Salman, ülkede çok ciddi bir şekilde fuhuş olayının yaşandığını belirterek, fuhuşun Anayasaya aykırı olmasına rağmen göz yumulduğunu söyledi

A+A-

Uzman Sosyolog Nihal Salman, ülkede yaşanan fuhuş, tecavüz ve taciz olaylarını sosyolojik açıdan değerlendirdi. Salman, tecavüz ve taciz olaylarının yaşanmasındaki etkili faktörler; fuhuş olayları noktasında gelmiş geçmiş hükümetlerin tutumu, yaptırım gücü ve ülkedeki tecavüz, taciz ve fuhuş olaylarını önleyebilmek için atılması gereken adımlar hakkında düşüncelerini dile getirdi. 

 “ Psikolojik sıkıntılar ve baskı etkenler arasında”

Salman, hemen hemen her ülkede taciz ve tecavüzle karşılaşıldığını belirterek, toplumu bu suçlara iten çeşitli etkenlerin söz konusu olduğunu dile getirdi. Salman, bu etkenleri çocukluk, kültürle değer yargıları, baskı, psikolojik sıkıntılar olarak sıraladı. Kültürel değer yargılarının bu noktadaki etkisine işaret eden Salman, yasaklarla, ayıplarla büyümüş, mevcut değer yargılarını sorgulamadan kabullenmiş kişilerin bu tip suçlara daha yatkın olabildiğini vurguladı.

  “Gelen giden hükümetler fuhuşa göz yumuyor”

Salman, ülkede çok ciddi bir düzeyde fuhuş olayının yaşandığını belirterek, fuhuşun Anayasaya aykırı olmasına rağmen  göz yumulduğunu kaydetti. Gelen giden pek çok hükümetin ülkede fuhuş yapıldığını bildiğine işaret eden Salman, buna rağmen bu duruma müsaade ettiğini iddia etti. Salman, fuhuş konusunda basın aracılığıyla pek çok demeçler verip, röportajlar yaptığını dile getirerek, fuhuşun ya yasallaşması ya da yasaklanması gerektiğine vurgu yaptı. Gelen geçen hükümetlerin ülkede gece kulübü adı altında fuhuşun yapıldığından haberdar olduğuna dikkat çeken Salman, bu işletmelerden vergilerin de buna göre alındığını ifade etti. Salman,  “Ama gelin görün ki denetlemelerde sorunlar ortaya çıkıyor. Anayasaya aykırı olan bir şeyi nasıl denetleyebilirsiniz ki ? Ve pek çok da cinayetler yaşanıyor. Gece kulüplerinde çalışan kızların da faili meçhul cinayetlere kurban gittiğini çeşitli zamanlarda gördük.” şeklinde konuştu.   

Haberin devamı için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.