1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Serdar Denktaş açıklama yaptı.
Serdar Denktaş açıklama yaptı.

Serdar Denktaş açıklama yaptı.

Maraş konusunda açıklama yaptı.

A+A-

DP Genel başkanı Serdar Denktaş sosyal medya hesabından Maraş konusunda açıklama yaptı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Annan Planı referandumu sonrasından başlayarak her Cumhurbaşkanı ve Türkiye yetkililerine Kapalı Maraş ile ilgili rapor sunduğunu belirtti.

Denktaş, en son da konuyla ilgili 18 Temmuz 2017 tarihinde siyasi parti başkanları, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu’na yazılı olarak rapor verdiğini kaydetti.

DP Genel başkanı Serdar Denktaş’ın açıklaması şöyle:

Annan Planı referandumu sonrasından başlayarak her Cumhurbaşkanı ve Türkiye yetkililerine sunduğum ve en son 18 Temmuz 2017 tarihinde siyasi parti başkanları, Cumhurbaşkanımız ve TC Dışişleri Bakanı Sayın Çavuşoğlu’na yazılı olarak vermiş olduğum raporun ilk maddesini teşkil eden “Maraş Önerisi”nin nihayet onay görmesi ve yeni kurdurulan hükümetimiz tarafından gündeme alınması, tarafımızdan olumlu karşılanmıştır.
Bunca yıldır kaybedilen zamanı göz önünde bulundurarak, daha fazla vakit kaybetmeden hareket edilmesinde büyük fayda görmekteyiz.
Bu kararın açıklanma sürecinde Cumhurbaşkanımızın devre dışı bırakılma gayreti, alınmış olan doğru bir kararın akıbeti hakkında bizi kuşkuya boğmaktadır.
Hele hele, aldığımız ‘duyumlar’ doğru ise ve böyle bir girişim başlatılacağı bilgisi birkaç gün önce gerçekleşmiş olan “saklı” balıklı yemek esnasında Anastasiadis’in bilgisine getirilmiş ancak bu kendi Cumhurbaşkanımızın bilgisine getirilmemişse iş çok daha vahim bir noktaya ulaşmış olur.
O nedenle alınan doğru bir kararın hayata geçirilmesi esnasında makamlar arası iş birliğine son derece duyarlı olunması gerektiğine bir kez daha vurgu yaparım.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.