1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TKP Yeni Güçler Yeni Erenköy örgütü kuruldu.
TKP Yeni Güçler Yeni Erenköy örgütü kuruldu.

TKP Yeni Güçler Yeni Erenköy örgütü kuruldu.

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Yeni Erenköy örgütü kuruldu. Başkanlığa İsmet Almaz getirildi

A+A-

Bir süreden beri Örgüt kuruluşu ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda yüksek bir katılımla TKP Yeni Güçler Yeni Erenköy Örgütü kuruldu. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen toplantısında Yeni Erenköy örgüt başkanlığına İsmet Almaz getirildi. Örgüt yönetimi ise Hulusi Metmi, Tamsel Metmi, Zehra Teyarecioğlu ve Kemal Metmi’nden oluştu.

Yeni Erenköy’de düzenlenen örgüt kurma toplantısına TKP Yeni Güçler Başkanı Mehmet Çakıcı, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Emiroğulları, Mağusa İlçe Başkanı Tamer Karakaşlı, İskele Myk Üyesi Kemal Yıldız, PM üyesi Musa Özmusaoğlu, çok sayıda TKP üyesi ve sempatizanı da katıldı.

Etkinlikte söz alan TKP Yeni Güçler Başkanı Mehmet Çakıcı, TKP Yeni Güçler kurulduğu ilk günden itibaren örgütlenmeye büyük önem verdiklerin ifade etti ve bu sebeple Yeni Erenköy’de örgüt kurulmasından son derece memnun olduğunu söyledi.

Karpaz Bölgesinin yıllardan beridir ihmal edildiğini ve sadece seçim zamanlarında hatırlandığının altını çizen Çakıcı, “ Karpaz bölgesi çiftçi, emekçi ve ezilen insanlarımızın yoğunlukta olduğu bir bölgemiz… Geçmiş tüm Hükümet edenler bir buralara bir çakıl taşı bile koymadılar. Gençlerimiz işsiz ve gelecek endişesi yaşamaktadır. TKP Yeni Güçler, İşçinin, Emekçinin ve çiftçinin partisidir. Ezilen kesimin haklarını savunmak bizim en öncelikli görevimizdir.” açıklamasında bulundu.

Hükümet edenlerin söylemlerinin aksine ülke ekonomisinin her geçen gün artan döviz oranlarını ile çökme noktasına geldiğine dikkat çeken Çakıcı, “ Bazı kesimler zevk sefa içinde yaşarken, yüksek oranda insanımız açlık sınırında yaşamaya mahkûm edilmiştir” dedi. Çakıcı, “ İktidara geldiğimiz takdirde ekonomiyi büyütmeye ve halkın refahının gelişmesine önem veren bir anlayışta olacağız. Hukukun üstünlüğü, eşitlik, sosyal adalet, insan hakları gibi konular temel ilkelerimiz olacaktır.” ifadesini kullandı.

Son dönemlerde basına yansıyan anketlerde bilinçli ve maksatlı olarak TKP Yeni Güçler’in baraj altı gösterilmeye çalışıldığının altını çizen Çakıcı, “ Bu aslında bizlerden ne kadar korktuklarının bir göstergesidir. Son dönemlerdeki yapmış olduğumuz örgüt çalışmalarımız ve partimize gösterilen katılım ve yoğun ilgiden bazı çevreler rahatsız olmuş gibi gözüküyor. Herkes tarafından bilinmelidir ki TKP Yeni Güçler gümbür gümbür geliyor ve ilk seçimde iktidarın ortağı olacak ve Halkın İktidarı yönetimde olacaktır ” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.