1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Tüp gaz stoku endişesi
Tüp gaz stoku endişesi

Tüp gaz stoku endişesi

Ülkede en fazla gaz satışı yapan iki firma İntergaz ve Jetgaz'ın yetkilileri PETROL-İŞ grevi nedeniyle "gazstoklarında sıkıntı yaşanabileceğine" işaret etti.

A+A-

Ülkede en fazla gaz satışı yapan Intergaz ve Jetgaz'ın yetkilileri PETROL-İŞ grevi nedeniyle gaz stoklarında sıkıntı yaşanabileceğine işaret etti. İntergaz yetkilileri "Ülkeye gaz gelmez, sıkıntı yaşanacaktır” derken, Jetgaz Direktörü Eral Necat ise “Piyasanın birkaç hafta buna dayanma gücü var, panik olunacak bir durum yoktur” dedi. Petrol-İş Sendikası’nın yedi gün önce Kıbrıs Türk Petrolleri ve Ercan Hava Limanı’nda süresiz greve başlamasının ardından gözler, ülkedeki gaz stokuna çevrildi. Ülkede gaz satışı yapan dağıtımcı firmalar, ülkeye gaz gelmemesi halinde ileri vadede sıkıntı yaşanabileceğini belirterek stoklarıyla ilgili bilgi verdi. Kıbrıs Türk Petrolleri yanındaki diğer dolum tesisi olan Alpet yetkilileri yaptığı açıklamada, bu yönde sıkıntı yaşanmayacağını, stoklarının Salı gününe yetecek oranda olduğu ve tedbir aldıklarını ifade etti. Petrol-İş Sendikası’nın greviyle ilgili yorum yapmaktan kaçınan dağıtımcı şirketler, genel olarak piyasayı değerlendirdi. Alpet Dolum Tesisleri ise tüketicinin mağdur olmaması için yakıt ve gaz tedarikine devam edeceklerini belirtti.

İntergaz: “Ülkeye gaz gelmez, sıkıntı yaşanacaktır”

 İntergaz Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgide grevin devam etmesi ve ülkeye gaz gelmemesi halinde sıkıntı yaşanılacağı ifade edildi. İntergaz tarafından  yapılan açıklamada, “Ülkeye gaz gelmezse dağıtım yapamayız. Alpet’te olan da bitecektir. Ülkeye gaz gelmez, sıkıntı yaşanacaktır ama onların dayanma gücü nedir, gaz getirip getiremeyecekleri prosedürü nedir bilemiyoruz. Gaz gelmezse sıkıntı yaşayacağız. İkmal olduğu sürece de dağıtıma devam edeceğiz.” denildi. 

Haberin devamı için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.