1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “UBP’nin adayı daha kolay kabul görebilir”
“UBP’nin adayı daha kolay kabul görebilir”

“UBP’nin adayı daha kolay kabul görebilir”

UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, UBP olarak aday belirlerken çok detaylı bir çalışma içinde olduklarını ifade etti.

A+A-

UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, BRT’de katıldığı “45+” programında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik aday belirleme konusunda “UBP’de herhâlde en çok baskı hisseden kişi Genel Sekreter olarak benim” diyen Saner, UBP olarak adayı belirlerken çok detaylı bir çalışma içinde olduklarını ifade etti.

Aday belirleme konusunda UBP’nin bir kamuoyu yoklaması yaptırdığını ve Ekim ayı sonunda buradan çıkacak sonucun UBP yetkili organları ve Parti Meclisi’nin onayıyla izlenecek yolun halkla paylaşılacağını belirtti.

 “TÜZÜK ÇOK NET”

Saner “Tüzüğümüzde ‘Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacak kişiyi parti meclisi belirler’ ifadesi çok nettir. KKTC’yi seven ve KKTC ‘ye inanan bir KKTC vatandaşımızı biz mutlak surette cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceğiz” dedi.

“Sonuç olarak UBP’de tek ses çıkacak mı?” sorusuna, partinin son seçim dönemindeki “Biriz” sloganını hatırlatarak yanıt veren Saner, “Partinin bir olmaması için hiç bir sebep görmüyorum” dedi.

110 kişilik parti meclisinin alacağı kararın tabanın sesini çok net vereceğine inandığını söyleyen Saner, UBP’nin, gösterdiği adayın kazanması için de her şeyi yapacağını ifade etti. 

“UBP’NİN ADAYI DAHA KOLAY KABUL GÖREBİLİR”

“Sadece UBP olarak düşünmemek lazım”  diyen Saner, KKTC’yi seven ve bağlı olan başka bir adayın yarışa girebileceğinin kararlaştırılması üzerine işbirliği ve diyalog içinde olunabileceğini; en iyi adayın UBP’den olması halinde ise onların UBP’nin yanında olması gerektiğini belirterek, UBP’nin adayının daha kolay kabul görebileceğine inandığını söyledi. 

Haberin devamı için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.