1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uyuşturucuyu arabadan fırlatan şahıs hâlâ aranıyor
Uyuşturucuyu arabadan fırlatan şahıs hâlâ aranıyor

Uyuşturucuyu arabadan fırlatan şahıs hâlâ aranıyor

Uyuşturucuyu arabadan fırlatan şahıs hâlâ aranıyor

A+A-

Gazimağusa’da, kovaladığı bir aracın penceresinden dışarıya atılan 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koyan narkotik polisinin olayla ilgili tutukladığı Müslüm Kaya ve Orhan Kaya kardeşler aleyhine yürütülen soruşturma devem ediyor.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, aldığı ihbar doğrulturunda, kovaladığı PC 008 plakalı araçtan dışarıya fırlatılan 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koyan narkotik polisinin tutukladığı Müslüm Kaya ve Orhan Kaya kardeşler aleyhine yürüttüğü soruşturma devem ediyor.

Meseleyle ilgili aracın arka koltuğunda oturup, henüz kimliğini tespit edemediği şahsı arayan polis, tutukladığı iki kardeşi, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarttı ve aleyhlerine, tahkikat amaçlı 3’er gün daha tutukluluk emri temin etti.

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer’i, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Nurettin Enginer, aldıkları bilgi ışında, 3 Kasım 2017’de, Dedeoğlu Lastikçi’nin yakınındaki çemberde pusuya yattıklarını ve plakasını tespit ettikleri aracın gelmesini beklediklerini anlattı.

Bahse konu aracın, Lefkoşa istikametinden çembere doğru gelmesi üzerine, PC 008 plakalı aracı durdurmak istediklerini, ancak aracın sürücüsünün “dur” emrine uymayarak kaçtığını anımsatan tanık polis, kovaladıkları araçtan, Baykal Bölgesi’ne geldiklerinde, dışarıya şeffaf bir naylon poşet fırlatıldığını dile getirdi.

Bunun üzerine takibi bırakıp, konu poşetin yanına gittiklerini ve poşet içerisinde 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi ele geçirdiklerini kaydeden tanık polis, zanlıların kalmakta olduğu evin 100 metre ilerisinde, konu aracı terk edilmiş vaziyette bularak emare aldıklarını söyledi.

Bir süre sonra her iki zanlıyı tutukladıklarını kaydeden tanık polis, araçta görülüp henüz kimliğini tespit edemedikleri bir şahsı daha aradıklarını ve bu şahsı bulmak için bazı kamera kayıtlarını incelediklerini ifade etti.

Tanık polis, gerekli araştırmaları yapabilmek ve tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden, zanlılar aleyhine 8’er gün ek tutukluluk süresi talep etti.

Savcı, bu talebi 3 günle sınırladı.

Tutukluluk süresi verimli kullanılsın

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, konu suçun ciddiyetine vurgu yaparak, polisin önceden temin ettiği süreyi verimli kullanmadığına işaret etti ve bu yönde daha dikkatli olunması gerektiği üzerinde durdu.

Gökan Asafoğulları, zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikata etki etme olasılıkların bulunduğunu göz önünde tutarak, tahkikatın selameti açısından, zanlıların, 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Öte yandan zanlıların ailesi, duruşma öncesi basına, sözlü saldırıda bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.