1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uyuşturucuyu güneyden aldığını beyan etti
Uyuşturucuyu güneyden aldığını beyan etti

Uyuşturucuyu güneyden aldığını beyan etti

Gazimağusa’da 30 gram ağırlığındaki uyuşturucuyla ilgili günlerdir tutuklu bulunan İbrahim Görkem Güvener, 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

A+A-

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin, Gazimağusa’da düzenlediği operasyonda ele geçirdiği 30 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddeyle ilgili yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Tutuklandığı ilk günden itibaren, aleyhindeki suçlamaları kabul eden bağımlı genç, dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı ve işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Konu maddeyi Güney Kıbrıs’tan soy ismini bilmediği Sacit isimli bir kişiden aldığını kaydeden Güvener, ileride uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçundan, Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanacak.

Tahkikat bitti

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, gelişmeleri aktarması için Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, aldıkları bilgi ışında,  1 Kasım 2017’de, saat 22:45’te, Dedeoğlu Lastikçi’nin yakınındaki çemberde pusuya yatıklarını anımsattı ve önünü kestikleri kiralık araçta yolcu olan zanlının tasarrufundaki 30gramağırlığında sentetik cannabinoid  türü uyuşturucu olduğuna inanılan  maddeyi yere attığını söyledi.

Meseleyle ilgili tutukladıkları araç sürücüsü Çağrı Kılıç’ı, olayla bağlantısının bulunmadığının tespiti üzerine serbest bıraktıklarını kaydeden tanık polis, zanlının konu maddeyi, Güney Kıbrıs’tan 30 gram olarak ithal ettiğini kabul ettiğine dikkat çekti ve mahkemeden, yazılı dava tebliğ ettiği zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Ciddi ve yaygın suç

Yargıç Gökan Asafoğulları, ciddi ve yaygın suçlarla ilgili aleyhindeki davalar sonuçlanıncaya değin zanlıyı, 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

Gökan Asafoğulları, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlının, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu ve zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Asafoğulları, ayrıca, zanlının, haftada 2 kez en yakın polis karakoluna giderek, imza atması talimatı da verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.