1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YDÜ ödüle layık görüldü…
YDÜ ödüle layık görüldü…

YDÜ ödüle layık görüldü…

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyelerinin İmplant Çalışmaları Ödüle Layık Görüldü…

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üye ve elemanları, dünyanın en büyük ve en geniş kapsamlı Diş Hekimliği Kongresi olan Dünya Diş Hekimliği Kongresi’nde, implant tedavisinde kullanılan “All-on-4” konseptinde yaptığı sunumla ödüle layık görüldüler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleştirilen Dünya Diş Hekimliği Kongresi’nde,           Dt. Oğuz Hamiş’in “Tedavi Konseptinde Ölçü Tekniklerinin Hassasiyetlerinin Değerlendirilmesi” başlıklı doktora tez araştırması, “en iyi poster sunumu” seçilerek birincilik ödülüne layık görüldü.

Yakın Doğu Üniversitesi Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi (DESAM) tarafından Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında desteklenen ve Doç. Dr. Oğuz Ozan’ın yürütücülüğünü yaptığı araştırmada, tam dişsiz hastalara uygulanan bir implant destekli tedavi seçeneği olan ve günümüzde popülaritesi gittikçe artan All-on-4 konseptinde kullanılan ölçü tekniklerinin hassasiyeti dijital ortamda değerlendirildi.

Protezlerin Pasif Uyumunda Ölçü Teknikleri Araştırıldı…

Dt. Oğuz Hamiş yaptıkları araştırma ile ilgili verdiği bilgide, kliniklerde uygulaması giderek yaygınlaşan 'All-on-4' tedavi konseptinde başarıyı yakalayabilmek için önemli kriterlerden birinin de protezin pasif uyumudur. Protezin pasif uyumu için net bir ölçü elde edilmelidir. Yapmış olduğumuz çalışmada farklı açılardaki implantlarda hangi ölçü tekniğinin kullanılması ile başarılı sonuçlar vereceğinin tespit edilmesi amaçlandı” dedi.

Dt. Hamiş, çalışmanın FDI eğitim komitesi ve İspanya diş hekimleri Derneğince yapılan inceleme sonucunda, poster bildirisi olarak  gönderilen tüm çalışmalar içerisinde en iyi poster ödülüne layık görüldüğünü belirtti.

Sözlü ve Poster Sunumları Yapıldı…

Dünya Diş Hekimliği Kongresi’ne Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden; Doç. Dr. Oğuz Ozan, Doç. Dr. Güney Yılmaz, Doç. Dr. Sevcan Kurtulmuş Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Aysa Ayalı, Yrd. Doç. Dr. Kani Bilginaylar, Yrd. Doç. Dr. Gökçe Savtekin,  Dt.Oğuz Hamiş, Dt. Salim Ongun, Dt. Özkem Azmi Öge, Dt. Hamit Tunç ve Dt. Erim Tandoğdu’da 3 sözlü sunum ve 13 poster sunumu ile katılım gösterdiler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.