1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YDÜ yeni gelişmeleri konferanslarla takip edecek
YDÜ yeni gelişmeleri konferanslarla takip edecek

YDÜ yeni gelişmeleri konferanslarla takip edecek

Yakın Doğu Üniversitesi, Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi tarafından 2017-2018 yılı akademik yılı “Periyodik Konferanslar Dizisi”nin açılışı yapıldı.

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, bilim dünyasındaki yeni gelişmelerin ve öne çıkan konuların tartışılacağı konferanslar dizisinin açılışı Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi B 101 numaralı salonda gerçekleştirildi.  

Konferansın açılış konuğu, Mayıs 2017’de yayınlanan “Bilim’e Yön Veren 100 Türk” listesine 36. sıradan yer alan Yakın Doğu Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. K. Hüsnü Can Başer oldu.

Bilim İnsanı Olmak İçin Yeni Teoriler ve Yeni Yöntemler Geliştirilmeli…

Prof. Dr. K. Hüsnü Can Başer yaptığı konuşmada, bilim adamı olabilmenin niteliklerine dikkat çekerek, akademik hayatındaki deneyimlerini ve başarıya ulaşmadaki önemli noktalarla, zorluklardan bahsetti.

Prof. Dr. Başer; “Salt araştırmacılık kişiyi iyi bir teknisyen yapar ancak bilim adamı olabilmek için yaratıcılık şarttır. İdeal olan, yeni teoriler ortaya koyarak, yeni yöntemler geliştirerek “takip eden” değil “takip edilen” olmaktır” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesinde görev yapmaktan ve 40 yılı aşkın bir süredir devam eden akademik hayatında elde ettiği bilimsel bilgi ve deneyimi genç araştırmacılarla paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Prof. Dr. Başer; “Bilime somut katkı sağlayacak başarılara imza atmak başlıca hedef olmalıdır. İyi bir araştırmacı bilgisini paylaşandır zira bilgi de sevgi gibi paylaştıkça büyür ve çoğalır. Zaten, başarılı bir akademisyen, bilgisini öğrencileriyle en iyi şekilde paylaşan kişidir” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. K. Hüsnü Can Başer konuşmasını şu sözlerle bitirdi: "45 yıl önce Eczacı olduğumda elimde diplomadan başka hiçbir şey yoktu. Bugün dünyanın dört bir yanından dostlarım, kitaplarım, makalelerim, bildirilerim, ödüllerim var.”

İkinci Toplantı Kasım Ayında…

Aylık periyodik bir çerçevede düzenlenecek olan ‘Periyodik Konferanslar Dizisinin’ bir sonraki toplantısı, 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Konferansa davetli konuşmacı olarak, Parkinson Hastalığı ve Alzheimer Hastalığı konusunda çok sayıda uluslararası yayını bulunan Nöroloji Uzmanı, Türkiye Alzheimer Derneğinin Onursal Başkanı, Prof. Dr. Murat Emre olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.