1. HABERLER

  2. BELEDİYELER

  3. Girne Belediyesi’nde İş Sağlığı Güvenliği ve Eğitimi çalışmaları devam ediyor
Girne Belediyesi’nde İş Sağlığı Güvenliği ve Eğitimi çalışmaları devam ediyor

Girne Belediyesi’nde İş Sağlığı Güvenliği ve Eğitimi çalışmaları devam ediyor

Girne Belediyesi’nde çalışanların risk ve tehlikelere karşı eğitimlerinin yenilenmesi ve güncellenmesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

A+A-

Covid-19 olarak da tanımlanan yeni Corona virüs salgını ile mücadele programı çerçevesinde, Girne Belediyesi tarafından yoğun bir çalışma başlatılmıştır. Belediyeden verilen bilgide; İş sağlığı ve güvenliği yasasına göre yapılan işin doğasında var olan tehlike ve risklerin değişim ve farklılık göstermesi durumunda yeni doğan risk ve tehlikeler karşısında alınması gereken önlem ve tedbirlere ilaveten çalışanların bu risk ve tehlikelere karşı eğitimlerinin yenilenmesi ve güncellenmesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Dünyada ve ülkemizde varolan COVİD 19 Pandemisi’ne karşı çalışanlarımızın virüs karşısında hangi kişisel koruyucu donanım kullanacağı ve bu kişisel koruyucu donanımların sağlığı tam olarak koruyabilmesi için hangi koruyucu kıyafetin, hangi sıraya göre giyilip çıkarılacağı ,hangi koşullarda muhafaza edileceği ve kişisel koruyucu donanımın atık yönetimi ile ilgili arasındaki ilişkilere göre eğitimlerin verilmeye devam edildiği kaydedildi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü; bu hassas sürecin başarıyla atlatılabilmesi için halkımızın ve hizmeti zaruri olarak devam etmek durumunda olan kurumların da işbirliğinin esas olduğunu vurguladı.

Güngördü “Ülkemiz genelini etkisi altına alan Corona virüs (Covid-19) salgınını önlemek için ülke genelinde alınan önlemler çerçevesinde Girne Belediyesi olarak günlük hayatın elzem hizmetlerinin aksamadan devamı için ilgili ekiplerle yoğun çalışmalara devam edilmektedir. Bakanlar Kurulu’nun bu süreç içerisinde aldığı karar doğrultusunda, zaruri durumlar harici sokağa çıkılmaması gerekmektedir” dedi.

Bakanlar kurulu kararına göre toplu aktivitelerin yasaklanmasından dolayı eğitimler çalışanların yoğunluk durumuna göre uzaktan eğitim (telefon,bilgisayar vb .iletişim araçları) ya da azlı gruplar halinde yapılmaktadır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.