1. YAZARLAR

  2. Muhammet Gözay

  3. Birleşik Taksiciler Birliğinden Mektup
Muhammet Gözay

Muhammet Gözay

Yazarın Tüm Yazıları >

Birleşik Taksiciler Birliğinden Mektup

A+A-

Otelciler Birliği’nin dün yapmış olduğu açıklamasından dolayı Birleşik Taksiciler Birliği olarak bir sorumuz olacaktır. Amacımız durumun netlik kazanması ve “arzuladıkları” kaosun ortaya çıkmamasına yöneliktir. Bilindiği üzere Kapalı Devre diye uyduruk “kumarhane” turizminin 12 Nisan 2021 tarihinde başlaması öngörülüyor bu mesele hasebiyle adaya gelecek olan “turistlerin” havaalanından “transferlerinin” oteller aracılığı ile kendi bünyelerindeki transfer araçlarıyla yapılacağı söyleniyor. Bu realite bağlamında ne anlama gelmektedir? 

Hangi araçlar burada söz konusu transferleri gerçekleştireceklerdir? 

Taksi sektörü olarak tüm işletmelerin transferlerini yapmak için tüm taksi durakları hizmet vermeye hazırdır. 

Devlet tarafından kısmen de el altından otel çalışanlarının sigortaları ve yardım ödenekleri ödenirken bu ülkenin evlatları hangi sebeplerle bu kadar dışlanmaktadır? 1 yılı aşkın süredir eve doğru dürüst ekmek götüremeyen taksici hatta diğer esnaf arkadaşlarımızı bu kadar hiçe saymanın nedeni “yatırım” adı altında bilakis yatırımı tersten anlayan “bu adanın kaymağını” yiyen sermayedarlardan korkmak mıdır? Esnafın kazanmadığı para babalarını besleyen bir turizm anlayışının neresinde adalet vardır? 

Bütün bunları geçtik restorancıdan, züccaciye işletmecisine kadar hatta simitçiden küçük butik otel ve bungalow işletmecisine kadar kimsenin cebine bir kuruş gitmediği bir turizm anlayışı rasyonel açıdan ne kadar mantıklıdır. 

Taksi sektörü olarak bizler Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, Sağlık Bakanlığı ve de Bakanlar Kurulu’nun da onayı ile hem bu ülkenin “gerçek” fertlerinin de kazanması hem de sektörler arası çatışmaların yaşanmaması adına tüm paydaşların da çalışmasının önemli ve yerinde olacağını düşünüyoruz. Unutmayınız ki taksiciler bir toplumun temel yapıtaşlarıdır kimse onlar kadar toplum ile iç içe değildir. 

 

Birleşik Taksiciler Birliği

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.